Karasu

Bayram tedbirleri alınacak

Bayram tedbirleri alınacak

Karasu Kaymakamlığı tarafından Kurban Bayramı tatili boyunca alınacak önlemlerle ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada kamu kurum ve kuruluş hizmetleri açısından vatandaşların herhangi bir sorunla karşılaştıklarında gereken kolaylığı sağlamak için Kaymakamlık olarak alınacak tedbirler hakkında bilgi verildi.

Güvenlik önlemleri

Cumartesi günü başlayan ve Pazar gününe kadar devam edecek olan Kurban Bayramı tatili nedeniyle alınacak tedbirler Karasu Kaymakamlığı tarafından açıklandı. Tatil boyunca alınacak tedbirler, “Genel güvenlik ve asayişin temini için bayram süresince gerekli tedbirler alınacak. Bayram öncesi İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde kendi yönlerinden gerekli tedbirleri alarak çalışmalarını sürdüreceklerdir. Bayramın 1.günü silah atılma olaylarına karşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri gerekli tedbirleri alacaktır. Trafik ekipleri 24 saat esasına göre görev başında bulunacaklardır” şeklinde paylaşıldı.

Bakım ve arıza

Bayram tatili süresince SEDAŞ bünyesinde arıza ve bakım işleriyle ilgili olarak 24 saat esasına dayalı yeterli ekip ve nöbetçi personelin bulundurulacağının belirtildiği açıklamada alınacak diğer tedbirler şu şekilde belirtildi, “Devlet Hastanesinde bayram tatili süresince vatandaşlarımızın sağlıkla ilgili sorunları ve trafik kazalarına anında müdahale etmek için nöbetçi personel bulunduracaktır. Türk Telekom Şefliğince nöbetçi personel çalıştırılacak. Belediye Danışma servisi 24 saat süreyle görev yapacak. Kurban atıklarını almak için belediye ekipleri gezici olarak görev yapacak. Mezarlık yerlerine yapılan ziyaretler Belediye ekiplerince kontrol edilecek” şeklinde konuştu.