KarasuSakarya

Karasu’ya kostüm dikiliyor

 

Karasu Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Genç, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın kinle nefretle bir yere varamayacağını belirtti. Genç, “Bir karış alt yapıya dokunmadan Karasu’ya çok güzel kostüm dikiliyor” dedi.

 

VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇIKTI

Karasu Belediyesi Başkanı İshak Sarı’nın yaptığı çalışmaları tebrik ettiğini fakat bir evin temelini sağlam yapmadan dışının kaplamasının ne kadar dayanıklı olacağını merak ettiğini belirten Karasu Belediyesi CHP Meclis Üyesi Mehmet Genç, “Belediye bir karış alt yapıya dokunmadan yol yaparak işin içinden çıkıyor. Her dönem olduğu gibi yapılan asfaltın tekrar yapılmaması için öncelikle Karasu’nun alt yapı sorununun giderilmesi gerekmiyor mu? Yıllardır Karasu, Ahmet Genç döneminde yapılan asfaltla ilerliyor. Güzel çalışma yapıyorlar fakat her şeyi kendileri yapmış gibi göstermeleri doğru bir davranış değil. Karasu’nun mahallelerinde yapılan çalışmaların paralarının birçoğu vatandaşın cebinden çıktı. İş makinelerinin ücretlerini vatandaşın cebinden verdiğine defalarca şahit olduk. Ama kaymağını yiyen belediye oldu. Vatandaşın tek isteği teşekkürdü ama bir kez dahi teşekkür edilmedi” dedi.

KİBİRLE ÇALIŞMA OLMAZ

Belediyenin yapmış olduğu çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verilmediğini Ak Partililerin kendi aralarında karar aldıklarını belirten Genç, “Karasu Belediyesi faaliyete geçirdiği hiçbir proje hakkında bize bilgi vermiyor. Fikir alışverişinde bulunmak bu kadar mı zor? Pastanın büyüğünü Karasu Belediyesi yesin ona sözümüz yok ama en azından bizlere de danışılması gerektiğini düşünüyoruz. Yapılan çalışmaları internetten görmek, zorumuza gidiyor. Neden biz yokuz neden bizden kaçılıyor? Sosyal Belediyecilik zihniyet anlayışı olmadığı için bizi çağırmıyorlar. Nefretle, kinle, kibirle, Karasu’ya hiçbir şey kazandıramayız. Menfaatleri doğrultusunda bizleri arıyorlar. Amaç hizmetse hep beraber hizmet etmeliyiz menfaatleri oldukları zaman bizleri çağırmamalılar. Karasu hepimizin. Başkan İshak Sarı çevreye sergilediği kibirle hepimize zarar veriyor” ifadelerini kullandı.

PARA OLARAK GÖRÜYORLAR

Karasu Belediye Başkanının ve personellerinin gözlerinin para ile bürünmüş gibi olduğunu belirten Genç, “Her şey para olarak görülmemeli. Karasu halkı ve esnaflar tamamen para olarak görülüyor. Zabıta ekipleri park eden sürücü arıyor. Anında fotoğraf çekip ceza yazmak için can atıyorlar. Bir aracın bekleme süresi var. Saniyeler içinde park için yol kenarında duran bir araca ceza kesilemez. Bu kişiler düşman değil ya Karasu’nun insanı, seni seçen insan. En azından uyarıda bulun, 5 dakika zaman ver. İhtara uymazsa ceza kes bu neyin öfkesi. Paranın peşinde olunmamalı. En çok resim çekene belediye başkanı prim veriyor galiba. Karasu’daki zabıtalara eğitim verilmeli. Saniyeler içinde park cezası çekildiğini Karasu’da gördüm. Yasal süre var halka eziyet yapılmamalı” şeklinde açıklamada bulundu.

ASKIDA KALDI

Karasu Belediyesi’ne verilen birçok önergenin askıda kaldığını belirten CHP Meclis Üyesi Genç, “Bu ülkede muhalefet yapmak çok zor. Seçilen yüksek bir kitle var ve seçilemeyen bir muhalefet var. Seçilen her zaman suçlar. Sen zaten muhalefetsin der. Muhalefette körü körüne muhalefet yapmamak gerek. İyi bir muhalefet iktidarı doğru yola sürükler. En önemlisi ise Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı bizi ne kadar kale alıyor. İlk üç toplantıdan sonra bizim varlığımızdan rahatsızlık duymaya başladı mı? Hatta bir meclis toplantısında da Mustafa İngenç bizi bunalttı şeklinde cümle kullandı. Bunaltmak gibi bir şey olmamalı. Bu güne kadar en az 18 önerge verdik. Fakat bu önergeler Karasu Belediyesi tarafından ciddiye alınmadı. Önergelerin birçoğu askıda kaldı üçte birini hayata geçirebildik” dedi.

İNSANLARDAN KAÇIYOR

Aylardır Karasu Belediyesi’nin spora ve sanata tek bir kuruş harcamadığını belirten Genç, “Karasu Belediyesi gençleri spora ve sanata teşvik etmeli. Sanat ve spora dair hiçbir çalışma yok. Pandemi sürecini bahane ediyorlar. Pandemi süreci olmasaydı da spora dair çalışma yapılmayacaktı. Sadece Aziziye Mahallesi’nin gençlerinin yapmış oldukları faaliyetlerle Karasu’nun adını duyuramayız. Gençlere hiçbir destek yok. Gençliği kurtarmanın tek yolu sosyal ve kültürel faaliyetler. Denizde çocuklar için ceplerinden bir kuruş çıkmadan aktiviteler düzenlenebilir. Sahil Parkı gösteri alanları süs için mi yapıldı. Karasu’da yüzlerce başarılı öğrenci var. Onlar hiçbir para istemeden gösteri yapmayı kabul eder fakat Karasu Belediyesi onlardan para istediği için gösteri veremiyorlar. Karasu Belediye Başkanı neden insanlardan kaçıyor. Sarı, neden çocukların arasına girmiyor? Takım elbise giyip insanlardan uzaklaşmak olmamalı” ifadelerini kullandı.

BENİM BAŞKA İŞİM YOK

23 aydır Karasu Belediyesi’nin spor komisyonunda olduğunu ve komisyonun bir kez bile toplanmadığını belirten Genç, “Pandemi süreci bahane ederek bir kez bile toplantı düzenlenmedi. Heyecanlı bir şekilde spor komisyonuna seçildim hatta komisyona başkanı olmayı dahi düşündüm. Teklif ettiğimde ise spor komisyonu toplandı başkan seçildi imza at dediler. Komisyondayım komisyonun ne zaman toplandığından haberim yok. Neye uğradığımı şaşırdım. Ona da tamam dedik. Tüm komisyonlar toplanmaya başladı bizler aylardır toplanmayı bekliyoruz. Ligler başlarken toplanmayı davet ettim. Aldığım tek cevap ‘senin başka isin yok mu?’ evet benim başka işim yok. Ben gençleri spora yönlendirmek istiyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

NEDEN DESTEK YOK

Karasu’nun gençleri turnuvaya giderken Karasu Belediyesi’nin çocuklara tek kuruş vermediğini belirten Genç, “Karasu’nun gençleri forma alamadıkları için turnuvaya Mehmet İspiroğlu zamanında alınan formalarla gittiler. Karasu’yu temsil eden çocuklar neden desteklenmiyor? Dergi çıkarıyorlar para veriyorlar o parayı spora ve çocuklara yatırsalar Karasu’nun adını bir günde milyonlar duyar. Hem de gururla Karasu’yu temsil ederler. Yol yapmak daha zor ve maliyetli. Yol için Karasu’ya milyonlar harcandı. Gençlere en azından yol parası verilemez miydi? Amatör süper kulüplerimiz var liglere katılamadı. Karasu Belediyesi’nin umurunda olmadı. Onlar eskidendi boşa harcanacak para yok denildi. Bunlar boş işler mi? Para yoksa çocuklara en azından önderlik edilmeli. Bu çocuklar sahalarda Karasuspor diye bağıracaklar” diye konuştu.

MİLYONLAR YATIRILDI

Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’ne milyonların yatırıldığını ve koronavirüs salgın sürecini bahane edilerek tek bir etkinlik yapılmadığını, fakat Ak Parti’ye dair tüm toplantıların pandemi sürecine engel olmadan gerçekleştiğini belirten Genç, “Pandemi süreci aslında Karasu Belediyesi’ne sanat ve spor alanında büyük bir zaman kazandırdı. Fakat Karasu Belediyesi maalesef bu süreci değerlendiremedi. Çocuklar okula gidemiyor, bu yüzden sokaklarda. Bizler bu çocuklara sosyal tesis sunabiliyor muyuz? Eğitimlerine ne kadar katkıda bulunuyoruz. Ben yıllarımı futbola verdim yıllarca futbol oynadıktan sonra Karasu’ya döndüğümde büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaştım. Yıllardır Karasu’da spora dair hiçbir faaliyet bulamadım. Oysaki çok büyük hayallerim vardı. Karasu’ya yapılan makyajla takılan kravat ile gençlere hiçbir şey kazandıramayız” ifadelerini kullandı.  Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir