Karasu

Karasu’ya davet

 

Sakarya Kartvel Gürcü Laz Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Aziziye Mahallesi Muhtarı Besim Ömer Cengiz, Gürcistan Ankara Büyükelçisi Giorgi Cancğava’yla Sakarya’da bir araya geldi. Cengiz, Cancğava’nı Karasu’ya davet ettiğini söyleyerek, toplantının samimi bir ortamda gerçekleştiğini belirtti.

 

DOST VE STRATEJİK ÜLKEYİZ

Gürcistan Ankara Büyükelçisi Giorgi Cancğava, geçtiğimiz hafta Sakarya’da gerçekleşen, Sakarya Kartvel Gürcü Laz Kültür Derneği toplantısına katıldı. Büyükelçi Giorgi Cancğava, “Türkiye ile Gürcistan’ın sadece iyi birer komşu ülke değil, bunun yanında dost ve stratejik ortak da olduklarını belirtti. Sakarya Kartvel Gürcü Laz Kültür Derneği’nin kültürel çalışmalarını ilgiyle takip ettiklerini ve kültürel ihtiyaçlar konusunda destek olmak istediklerini belirten Cancğava, Karasulularında yer aldığı Sakarya Kartvel Gürcü Laz Kültür Derneği’ni Gürcistan’a davet etti. Katılım ve desteğinden dolayı Gürcistan Ankara Büyükelçisi Giorgi Cancğava’ya toplantı sonunda plaket takdim edildi.

 

KÜLTÜREL BAĞ KURUYORUZ

Sakarya Kartvel Gürcü Laz Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Aziziye Mahallesi Muhtarı Besim Ömer Cengiz, toplantının samimi bir ortamda gerçekleştiğini söyledi. Gürcistan’da Sakarya günleri yapılması düşüncesinde olduklarını dile getiren Cengiz, “İki ülke arasında kültürel bir bağ kuruyoruz. Bu doğrultuda yeni kitapların yayımı, ilimizde Gürcü sinema ve tiyatro günleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Dernek üyelerimizle ve yönetim kurulumuzla el ele vererek bu husustaki çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürmeye devam edeceğiz. Gürcistan’ın başkentinde, Sakarya günleri düzenlenmesi gerektiğini düşünüp bu doğrultuda çalışmalar başlatıyoruz” dedi. Cengiz, Cancğava’nı da Karasu’ya davet ettiklerini sözlerine ekledi. (HABER: Sündüz Andoğlu)