Siyaset

Albar: Çocukların geleceğini çaldılar

 

Milli Yol Partisi Karasu İlçe Başkanı Ayşem Gül (Hanife) Albar, temel ihtiyaçlara zamların devam ettiğini söyledi. Albar, “Önümüz kış. Doğalgaz ve elektrik zamları bir türlü durdurulamıyor. Vatandaş kışı bu asgari ücretle nasıl geçirecek. Bu sistemle çocuklarımızın geleceğini çaldılar” dedi.

 

KISIR DÖNGÜ

Milli Yol Partisi Karasu İlçe Başkanı Ayşem Gül (Hanife) Albar, yapılan zamların vatandaşın yaşam şartlarını, çocukların ise gelecek hayallerini çaldığını söyledi. Başkan Albar, “İktidar partisi boş vaatlerle sadece vatandaşı kandırıyor. Enflasyonu indireceğiz vaadi hiç inandırıcı değil. Hükümet bir kısır döngünün içerisinde. Her gün içeriye gidiyoruz ve ülke çözülmesi zor bir düğüm haline geliyor. Bir hanenin temel ihtiyacı olan doğalgaz ve elektriğe, zam üstüne zam geliyor. Bu da hem ailelerin geçimini hem de o hanede yetişen çocukların hayallerine pranga vuruyor” ifadelerini kullandı.

 

YALANA İHTİYACIMIZ YOK

Ülkemizde geçim sıkıntısı nedeniyle boşanmalar, intiharlarda da artış yaşandığı apaçık ortada” diyen Başkan Albar, “Çocuklarımız, gençlerimiz bu ülkede hayal kurmak istedikçe uçurumun kenarına itiliyor. Kimse yaşadığımız hayatı güllük gülistanlık göstermeye çalışmasın. Bizim yalan dolana ihtiyacımız yok. Bize gerçekleri söyleyen bir yönetime ihtiyacımız var” dedi. “Gençlerimizin birçoğu üniversiteyi bitirmiş ama işsiz” diyen Albar, “Atanamayan sağlıkçıdan, öğretmene, mühendislerden gazetecilik ve iletişim mezunlarına kadar hepsi işsiz. İktidar o gençler için iş sahası bırakmadı” dedi.

 

SAHAYA İNECEĞİZ

Açıklamasına devam eden İlçe Başkanı Ayşem Gül (Hanife) Albar, yapısal ve sistem değişikliğini savunan tek partinin Milli Yol Partisi olduğunu söyleyerek, “Diğer partiler durumu kurtarma peşinde” dedi. “Seçime doğru gidiyoruz” diyerek açıklamasını sürdüren Albar, “Üye sayılarımızı arttırmak, kendimizi daha iyi ifade edebilmek için önümüzdeki günlerde saha çalışmalarımızı yapacağız. Karasu’da gezmediğimiz ev, derdini dinlediğimiz insan kalmayacak. Çocuk, genç, yaşlı, esnaf ya da işsiz olan herkesle birebir temasımız olacak. Milli Yol, vatandaşın doğru ve güvenilir yolu olacak” sözlerini kullandı.