Karasu’nun imaj çalışmasına ihtiyacı var

 

Haftalık olağan yazılı basın açıklamasında bulunan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu’nun son aylarda olumsuz haberlerle il ve ülke gündemine geldiğini belirtti. Yöneticilerin bu alanda ilgisiz davrandığını belirten Kara, “Durumun düzeltilmesi için çok kapsamlı bir imaj çalışmasına ihtiyaç olduğu açıktır” dedi.

 

HASSAS DAVRANILMALI

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Başkan Kara, “Karasu son aylarda olumsuz haberlerle il ve ülke gündemine gelmekte, yöneticiler de bu alanda ilgisiz davranmaktadır. Arama motorlarına Karasu yazıp çıkan haberlere baktığınızda sanki bu ilçenin tüm kötülüklerin ve çirkinliklerin adresi olduğu izlenimi elde edilmektedir. Bu durumun düzeltilmesi için çok kapsamlı bir imaj çalışmasına ihtiyaç olduğu açıktır. Yazın ortalama nüfusu 500-700 bin civarında seyreden bir ilçede çeşitli suçların oluşması doğaldır. Ancak bunların yanında yaşanan güzelliklerin de doğru şekilde aktarılması ve ön plana çıkarılması gerekmektedir. Karasu’nun övülme ve görülmeye değer pek çok yeri varken olumsuz haberler ile anılması düzgün bir imaj çalışması ile düzeltilebilecek bir durumdur. İlgililerin bu konuda hassas davranacağını ve ilçemizin imajının düzeltilmesi için ellerini taşın altına koyacaklarını ümit ediyorum” diye belirtti.

 

MASUM ÇOCUKLAR

Açıklamasına devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Tüm dünyada masum Müslümanlara yönelik saldırılar devam etmektedir. İsrail’in Filistin üzerindeki dünyanın gözü önünde cereyan eden zorbalığı geride kalan hafta alevlenmiş ve masum çocuklara kadar uzanan bir tablo ortaya çıkmıştır. İnsanlıktan nasibini almış hiçbir devletin yapmayacağı, biraz vicdanı olan kimsenin sessiz kalamayacağı bu olaylar karşısında tüm dünya sessizliğe bürünmüş, çıkarlar konuşunca vicdanlar susmuştur. Tüm bu tablo içinde en sert tepkiyi yine Türkiye Cumhuriyeti göstermiştir. Bundan sonraki süreçte de Türkiye, tüm Türk ve İslam Alemi’nin umudu olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

MAVİ VATAN

MHP’li Başkan Kara, “Kendi kara sınırları içine hapsedilmeye çalışılan Türkiye uluslar arası yasa ve anlaşmalardan doğan hakları çerçevesinde Mavi Vatan projesi kapsamında faaliyetlerine devam etmekte, bölgesinde ve tüm dünyada stratejik ve belirleyici olmaktadır. Eskinin denge politikası izleyen Türkiye’si gitmiş yerine denge belirleyen bir ülke gelmiştir. Bu kapsamda yeni nesil teknolojiye sahip Abdülhamid Han Sondaj Gemisi ilk seferine çıkmaktadır. Mavi Vatan projesi kapsamında Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki hak ve menfaatlerine sahip çıkması kimseyi rahatsız etmemeli, tarih boyunca kimsenin hakkını yemeyen Türkiye kendi hakkını korumasını da bilmelidir” dedi.

 

TERÖRÜN DEĞİRMENİ

Seçim tarihi yaklaştıkça, Altılı Masa şeklinde tarif edilen ve henüz resmi olarak adlandırılması mümkün olmayan yapıdan hayret verici açıklamalar gelmektedir” diyen Kara, “Altılı Masa’nın dışarıdan destekçisi ve yönlendiricisi olduğu anlaşılan hdp’yi küstürmemek adına kendi siyasi çizgisinin dışına çıkmaktadır. CHP, zamanında SHP adı ile bilinen ve Türkiye’de koalisyon ortaklığı dahi yapan partinin çizgisine dönmekte, hdp’nin dümen suyuna girmekte, terörün değirmenine su taşımaktadır. Bu noktada yerli ve milli değerlerden ödün vermeyen kendi seçmenini küstürmekte ve Atatürk’ün partisi olma ilkesinden de giderek uzaklaşmaktadır” diye belirtti.

 

ADIMLAR ATILDI

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bilindiği gibi ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçime Sınavı’nda bazı soruların sızdırıldığına ilişkin iddia üzerine hükümet harekete geçmiş, Devlet Planlama Teşkilatı gerekli incelemeleri yaparken idari kadroda da gerekli adımlar atılmıştır. Bu konuda hükümetin hassasiyeti, şeffaf davranışı ortadayken bile fetö özlemi içinde olanlar şaibenin devlet eli ile yapıldığını ima eden paylaşımlar yapmakta, devletin köklü kurumlarından olan ÖSYM’yi itibarsızlaştırmaya çalışmaktadır. Devleti sosyal medyadan idare ettiğini zannedenler klavyenin arkasına sığınıp dilediklerini söyleyenler incelemeye gölge düşüremeyecektir. Devlet her zaman 18 yaşında ve görevinin başındadır. ÖSYM bu ülkenin itibarlı kurumları arasında kalmaya devam edecektir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.