EkonomiKarasu

Karasu’nun en büyük Et Şarküteri’si açılıyor

 

Karasu’nun en kapsamlı et ve şarküteri işletmesini açmaya hazırlandıklarını söyleyen Davut Kalkan, “14 Eylül’de açılışını yapmaya hazırlandığımız işyerimizde müşterilerimiz et ve şarküteriye ilişkin aradıkları her şeyi bulacaklar. Bu konuda sonuna kadar iddialıyız” dedi.

 

ANADOLU’DAN SOFRANIZA

Hanedan Yapı Mustafa Kokoz İş Merkezi’nde hizmete giren ve 14 Eylül’de açılışı yapılması planlanan Anadolu Et Şarküteri İşletmecisi Davut Kalkan, “Anadolu’dan sofranıza sloganı ile müşterilerimizin aradıkları her şeyi bulacakları bir işletme açmaya gayret ettik. Her damak tadı ve bütçeye uygun ürünler sunmaya çalışıyoruz. Doğallık ve yöresellikte kesinlikle iddialıyız. Ürünlerimizi büyük bir özenle seçip müşterilerimize sunuyoruz. Kendi soframıza uygun görmediğimiz hiçbir ürünümüz müşterilerimize layık olamaz” ifadelerini kullandı.

 

ADIMIZ İŞİMİZİ ANLATIYOR

Karasu’da Türkiye’nin her yöresinden insanın bulunduğunu söyleyen Kalkan, “Biz de bu noktadan hareketle herkesin kendi yöresine ve damak tadına uygun ürünü bulabileceği reyonlar oluşturduk. Anadolu Et Şarküteri’de Ege’nin incisi Aydın’dan incir bulmak da mümkün Güneydoğu’nun Paris’i Gaziantep’in sos ve baharatlarına ulaşmak da. Karadenizli analarımızın elinden çıkmış organik peynir ve tereyağı çeşitleri, Erzincan’ın tulum peyniri de Marmara Bölgesi’nin zeytin denince akla gelen ilk ilçesi Gemlik’in zeytini reyonlarımızda yer alıyor” dedi.

 

HİJYEN ÖNCELİĞİMİZ

Bizim et kalitemiz zaman içinde kendini gösterecektir” diyen Kalkan, “Etimizin kalitesini reyonda gördüğünüzde bile anlayabilirsiniz. Kesimi yapılan hayvanları kendimiz seçiyoruz. Büyükbaşta sadece danayı tercih ediyoruz. Bu danaların da doğal beslenmiş olmasına dikkat ediyoruz. Kesiminin yüzde yüz helal, temiz ve hijyen koşullarına uygun Tarım ve Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda yaptırıyoruz. Etin mezbahadan sofraya giden yolunda hijyen kurallarına sonuna kadar riayet ediyoruz. Müşterilerimizin sağlığı bizim en önem verdiğimiz konudur” ifadelerini kullandı.

 

HER ÜRÜNÜMÜZLE İDDİALIYIZ

İnsanların damak tadını değiştirmek için alışılmıştan daha iyisini yapmak zorunda olduklarının bilincinde hareket ettiklerini dile getiren Kalkan, “Kendi imalatımız olan kangal sucuğumuzu kesinlikle tatmalısınız. Kendi yaptırdığımız sucukta hiçbir dış katkı maddesi olmadan üretiyoruz. Eti kendimiz seçiyor, baharat oranlarını kendimiz tespit ediyoruz” dedi. Köfte konusunda da iddialı olduklarını söyleyen Kalkan, “Köftemizi de yine kendi ustalarımız bizim sattığımız baharatlarımızla üretiyor. Yüzde yüz dana eti ile yapılan köftelerimiz de Karasu’da marka olacak” şeklinde konuştu.

 

BAMBAŞKA BİR KONSEPT

Karasu’da yepyeni bir konseptle seslenmek istediklerini de sözlerine ekleyen Davut Kalkan, “İşyerimizi misafirlerimizin rahatça alışveriş edebileceği bir ferahlıkta, aradıkları ürünü kolaylıkla bulabilecekleri bir basitlikte, kulağa hoş gelen melodiler eşliğinde konforlu alışveriş yapmalarına imkan sağlayacak rahatlıkta dizayn ettik. Müşterilerimiz, kendilerini alışılmışın çok dışında bir şarküteri dükkanında fark edecek ve keyifle alışverişlerini yapacaklar. Tüm Karasuluları 14 Eylül’de gerçekleştireceğimiz açılışımıza davet ediyoruz” diye konuştu.