Karasu

Karasulu öğrenciler gururlandırdı

Karasulu öğrenciler gururlandırdı

KÜLTÜR-RAKETTEN adlı ERASMUS Gençlik Değişimi Projesinin ilk ayağı İstanbul’da gerçekleştirildi. KARGENÇ’in de dahil olduğu projede Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Öğrencileri Türkiye’yi temsil eden gençler arasında yer aldı.

22 Türk öğrenci katılım sağladı

Danimarka Ulusal Ajansı tarafından KÜLTÜR-RAKETTEN adlı ERASMUS Gençlik Değişimi Projesinin ilk ayağı 06-12 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi. KARGENÇ’in de dahil olduğu projede Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi de yer aldı. 22 Danimarkalı ve 22 Türk öğrenciden oluşan etkinlikte, cinsiyet eşitliği konusunda altı gün süren çalışmalar yapıldı, projeler geliştirildi.

Türkiye’yi temsil ettiler

Taksim Feronya Otel’deki Projede Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Yabancı Dil Bölümü Öğrencileri Yaren Demetgül, Furkan Köklükaya, Elanur Geçdoğan ve Ege Zilon Türkiye’yi temsil eden gençler arasında yer aldı. Projenin ikinci etabı ise önümüzdeki aylarda Danimarka’da gerçekleştirilecek. Danimarka’da gerçekleştirilecek olan projede cinsiyet eşitliği konusunda sonuç bildirgesi hazırlanacak.

22 Danimarkalı ve 22 Türk öğrenciden oluşan etkinlikte, cinsiyet eşitliği konusunda altı gün süren çalışmalar yapıldı.