Karasu

Karasulu öğrenciler de yarıştı

Karasulu öğrenciler de yarıştı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasının İlkokul Kademesi Salı günü, Ortaokul kademesi Çarşamba günü gerçekleşti. Turnuvaya Karasu’dan öğrenciler de katılım sağladı ve turnuva sonunda derece aldı.

Karasu’ya ödülle döndüler

Geçtiğimiz Salı ve Çarşamba günü Cadde54 AVM’de gerçekleşen Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nda 16 ilçeden 76 ilkokul ve 74 ortaokul öğrencisi katılım sağladı. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile TAZOF arasındaki protokol gereği yürütülen ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen turnuvada, heyecan dolu oyunların sonunda şampiyonlar belli oldu. Turnuvaya Karasu’dan katılım sağlayan ilk ve ortaokul öğrencileri de başarıyla tamamladıkları oyunlar sonrası ödül almaya hak kazandı.

Ödül sahibi oldular

Kıyasıya rekabet ve heyecan dolu oyunların sonunda İlkokul kademesinde Karasu İnönü İlkokulu öğrencisi Yavuz Selim Aslanbey Küre oyununda, Ortaokul kademesinde Sezi Eratik Ortaokulu öğrencisi Mert Çindir Mangala oyununda İl 1’incisi olarak ilimizi Türkiye finallerinde temsil etme hakkı kazandı. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Sakarya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ozan Özkaya, Serdivan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Dursun verdi.

Dereceye girdiler

İlçeyi Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasında temsil ederek, gösterdikleri performans sonrası 1. olma hakkı kazanan öğrencilerin yanı sıra, Equilibrio oyununda İnönü İlkokulu öğrencisi Ceylin Topçu, Reversi oyununda Sezi Eratik Ortaokulu öğrencisi Nisa Özden, Küre oyununda Sezi Eratik Ortaokulu öğrencisi Hasan Alparslan Yazıcı Sakarya İl 2’ncisi, Sezi Eratik Ortaokulu öğrencisi Alperen Yavaş, Kulami oyununda Sakarya İl 3’üncüsü oldu. Dereceye giren öğrenciler ödül almaya hak kazandı.

Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasında Karasu’dan öğrenciler yarıştı
Dereceye giren öğrenciler ödül sahibi oldu