EğitimKarasu

Karasu’da okullar hızla yükseliyor

 

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve Başkan İshak Sarı, ilçede devam eden okul inşaatlarını incelemeye devam ediyor. Aziziye Mahallesi’ndeki hem yeni hem de bakım ve onarımı yapılan inşaatları inceleyen heyet, çalışmalar hakkında mühendislerden ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’dan bilgi aldı.

 

24 DERSLİKLİ YENİ OKUL

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ve Büro Sorumlusu Fatma Betül Gökhan ilçede devam eden okul inşaatlarını yerinde incelemeye devam ediyor. Heyet ilk olarak Aziziye Mahallesi’nde yer alan 24 derslikli okul binasını ziyaret etti. Müdür Turhan, “Okulumuzun bitirilmesi için ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Binamızın kabası zaten bitmişti ince işçiliği de hızlı bir şekilde ilerliyor. Bittiğinde ilçemize değer katacak okulumuzun, içerisinde her türlü laboratuvar ve teknolojik atölyeler de olacak” dedi.

 

BAKIM VE ONARIM

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, 24 derslikli okulun ilçeye faydası olacağını ve değer katacağını da söyledi. Turhan, “Tahmini olarak Aralık ayında okulumuzun bitmesi planlanıyor. Okul tamamen hazır olduğunda beklemeden faaliyete geçireceğiz” açıklamasında bulundu. Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eski ek binasında yapılan bakım ve onarım inşaatını da ziyaret eden heyet, çalışmalar hakkında mühendislerden bilgi aldı. Onarımı devam eden ek binanın ise 2-3 hafta içerisinde bitirilmesi planlanıyor.