Ağaç evde mola

 

Bölgenin önemli turizm değerlerinden olan Çam Dağı doğal güzellikleri ve sıralı şelaleleri ile ziyaretçilerine özel anlar yaşatırken, ziyaretçiler yol üzerinde birçok yerde mola verebiliyor. Çam Dağı’nı zirveye yakın noktalarından bir olan Kestanepınarı Mahallesi Karadere Mevkii’nde bulunan üç katlı ağaç ev ise ziyaretçilerine unutulmaz keyifli anlar yaşatıyor. Üstelik ziyaret dahil tüm ikramlar ücretsiz.

 

İLGİ ARTIYOR

Bölgenin önemli turizm değerlerinden olan Çam Dağı doğal güzellikleri ve sıralı şelaleleri ile ziyaretçilerine özel anlar yaşatırken, ziyaretçiler yol üzerinde birçok yerde mola verebiliyor. Çam Dağı’nı zirveye yakın noktalarından bir olan Kestanepınarı Mahallesi Karadere Mevkii’nde bulunan üç katlı ağaç ev ise ziyaretçilerine unutulmaz keyifli anlar yaşatıyor. Yaklaşık 15 yıl önce arazi sahibi Musa Durdu tarafından inşa edilen üç katlı ev yerden yaklaşık 25 metre yükseklikte bulunuyor. Musa Durdu’nun kendi imkanlarıyla yaptığı ağaç evin her katında bir olmak üzere üç oda ve seyir terası bulunuyor. İçerisinde televizyon, ısıtcı, oturma grubu ve internet hizmeti de bulunan ağaç ev yılın her mevsiminde ziyaret edilebiliyor. Misafirler bir yandan ikramların tadını çıkarırken bir yandan da Çam Dağı’nın ve civarda bulunan mahallelerin, köy evlerinin eşsiz manzarasının keyfini sürebiliyor. Muhteşem gün batımını izleyebiliyor. Ağaç evi özellikler yaz aylarında, her gün yerli ve yabancı turistlerden oluşan yaklaşık 30 kişi ziyaret ediyor. Bu sayı her geçen gün giderek artıyor.

 

BÜYÜTTÜK

Bölgede aynı zaman da market işletmeciliği de yapan Musa Durdu’nun oğlu Ümit Durdu ağaç evi ticari amaçla kullanmadıklarını ve ziyaret dahil tüm ikramların ücretsiz olduğunu söyledi. Durdu “Burayı babam yaklaşık 15 yıl önce kendi imkanlarıyla inşa etti. Ailemiz ve kendi misafirlerimizi ağırlamak için inşa etti. Halen daha aynı amaçla kullanıyoruz. Özellikle yazın sıcak günlerinde serin bir yerde oturma imkanı sunuyor. Misafirlerimizi burada ağırlıyoruz. Aradan zaman geçtikçe ağaç evi yoldan geçerken gören vatandaşlar da ilgi göstermeye başladı. Sonra zamanla eklemeler yapıp büyütmeye başladık. Küçük tadilatlarla ağaç evi daha kullanışlı hale getirdik. Bölgemize gelen çok sayıda misafir ve turist burayı görünce çok ilgilerini çekti ve kısa süre içerisinde ilçede çok bilinen bir yer haline geldi” dedi.

 

ÜCRETSİZ

Ağaç evin giderek bölgenin bir turizm değeri haline gelmeye başladığını belirten Ümit Durdu “Şimdilerde ise gerek ilçemizden gerekse yazlıkçı misafirlerimizden ve yabancı turistlerden çok ziyaretçimiz oluyor. Yoldan geçen hemen herkes burada mola yapıyor. Uğrak noktası haline geldi. Misafirlerimiz ikramlar eşliğinde gönüllerince eğlenip doğanın ve gün batımının keyfini çıkarabiliyor. Biz burayı herhangi bir ticari amaçla kullanmıyoruz. Gelip görmek isteyen, yoldan geçerken mola yapıp serinlemek ve fotoğraf çekmek isteyen her misafirimizi ücretsiz olarak ağırlıyor çeşitli ikramlarda bulunuyoruz. Burası ilk zaman ailemize özeldi ama şimdi tüm misafirlerimizin hizmetinde olan bir yer. Giderek ilçenin bir doğal değeri haline geliyor. Yolu düşen Çam Dağı’nın güzelliklerini yaşamak isteyen herkesi, kendilerine ilçemizi ve kültürümüzü tanıtmak ve ikramlarda bulunmak için davet ediyoruz” şeklinde konuştu.