Karasu İHO’da yoğunlaştırılmış program

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, 2021-2022 eğitim – öğretim yılında İmam Hatip Ortaokullarında yabancı dilde okuma, yazma, konuşma ve dinleme gibi dil becerilerinin daha aktif kullanılabilmesi amacıyla kapsamı genişletilen “Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı” Karasu İmam Hatip Ortaokulu’nda uygulanacak.

 

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, 2021-2022 eğitim – öğretim yılında İmam Hatip Ortaokullarında yabancı dilde okuma, yazma, konuşma ve dinleme gibi dil becerilerinin daha aktif kullanılabilmesi amacıyla kapsamı genişletilen “Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı” Türkiye genelinde 423 İmam Hatip Ortaokulunda uygulanacak. Uygulanacak okulların arasında Karasu İmam Hatip Ortaokulu da yer aldı. Öğrencilerin bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini belirten Okul Müdürü Şeref Çifçi, “Bu fırsattan yararlanmak isteyen 4. Sınıftan, 5. sınıfa geçen öğrencileri Karasu İmam Hatip Ortaokulu’na kayda bekliyoruz” diye konuştu.

BU FIRSAT KAÇMAZ

Karasu İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitim alacak öğrenciler için çok büyük bir fırsat olduğunu belirten Çifçi, “2021-2022 eğitim öğretim yılında 393 okulda İngilizce, 7 okulda Arapça, 23 okulda ise Arapça ve İngilizce olmak üzere toplam 423 İmam Hatip Ortaokulu’nda yoğunlaştırılmış dil programı uygulanacak. Öğrencilerimizin beden eğitimi, müzik ve resim gibi derslerden de mahrum kalmaması için dil programı, 5. ve 6. sınıflarda minimum 8 ders saati, 7. sınıflarda ise minimum 6 ders saati yapılacak. Öğrencilerimizin gelişimine büyük katkı sağlayacak uygulamanın okulumuzda hayata geçirilmesi çok büyük bir fırsat” dedi. Gülcan Elmalı