EğitimKarasu

TÜBİTAK’ta bir başarı daha

 

Ankara’da düzenlen 52. Lise Öğrencileri Proje Yarışması’ndan Karasu’yu sevindiren başarı haberleri geldi. Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılım sağladığı yarışmada dört öğrenci derece alarak ödül sahibi oldu.

 

İKİ DERECE BİRDEN

52. Lise Öğrencileri Proje Yarışması 24-25 Ağustos tarihleri arasında Ankara ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde yapıldı. TÜBİTAK tarafından düzenlenen yarışmaya, Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Barış Örgen danışmanlığında dört öğrenci hazırlandı ve derece alarak okullarını gururlandırdı. Dereceye giren öğrenciler, sosyoloji alanında Türkiye ikincisi İzlem Beren Karataş ve Tülay Kaçar ile tarih alanında Türkiye üçüncüsü olan Ömer Karaman ve Yağmur Buse Aydemir düzenlenen ödül töreninde ödüllerini TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili’den aldı.

EMEKLERİMİZİN KARŞILIĞI

Sosyoloji alanında Türkiye ikincisi olan İzlem Beren Karataş elde ettikleri başarı sonrası, “Çalışmalarımız sırasında çok verimli bir süreç geçirdik ve bu sayede çok şey öğrendik. Emeklerimizin karşılığını da Türkiye ikinciliği ile taçlandırdığımız için çok mutluyuz. Katkılarından ötürü öğretmenlerimize teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. Okul Müdürü Mehmet Aykut Bozkurt, “Öğrencilerimiz her yıl aldıkları TÜBİTAK dereceleri ile hem okulumuzu hem de ilçemizi gururlandırıyor. Hem danışman öğretmenimiz Barış Örgen’e hem de dereceleri ile bizleri sevindiren öğrencilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Tuğçe Erdem