Karapınar’dan eğitime tam destek

 

Karasu Karapınar Mahallesi’nde devlet – halk iş birliği ile çalışmalar tüm hızla devam ediyor. Eğitime tam destek veren Karapınar Mahallesi sakinleri, okul çevresinde yapılan düzenlemenin ardından okul bahçesinde park alanı oluşturdu.

 

DÜZENLEME ÇALIŞMASI YAPILDI

Koronavirüs salgın sürecinde uzaktan eğitim sürecini fırsat bilen Karapınar Mahalle Muhtarı Oğuzhan Öztürk öncülüğünde Karasu Belediyesi ve mahalle sakinleri iş birliği ile okul bahçesinde çalışma başlattı. Öğrencilerin en iyi şekilde eğitim alması için mücadele verdiklerini belirten Öztürk, “Eğitim bizim için her şeyden önemli. Mahalle sakinlerinin desteği ile okulun yanında bulunan ve çöplük olarak kullanılan arazi temizlenerek öğrencilerimizin hizmetine açıldı. Okul servisleri için alan oluşturularak, yol genişleme ve düzenleme çalışması yapıldı” ifadelerini kullandı.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN DESTEK

Boş arazilere çöp atılmaması konusunda uyarıda da bulunan Öztürk, “Değerli mahalle sakinlerimizden ricamız boş arazilere ve dere kenarlarına çöp atmamaları. Hem kötü görüntü oluşturuyor hem de hastalıklara sebebiyet verebilir. Bizler mahallemizi güzelleştirmek için canla başla mücadele veriyoruz. Çöplük alanı temizlemede ve otopark yapmada bizlerden desteklerini esirgemeyen Uğur Çelik, Nurettin Zengin, Fatih Topçu, Aydın Cici, Ahmet Likos ve mahalle sakinlerimize sonsuz teşekkür ederiz” şeklinde açıklamada bulundu. Gülcan Elmalı