Dünya için iyilik yap

 

Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nda Okul Dışarıda Günü etkinliği düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte dünya için iyilik yap sloganıyla öğrencilerin yapmış olduğu geri dönüşüm çalışmaları sergilendi.

 

DOĞA İLE GERİ DÖNÜŞÜM

Dünya için iyilik yap sloganıyla Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nda Okul Dışarıda Günü etkinliği düzenlendi. Açık hava da oyunlar oynayan öğrenciler, eğlenceli dans ve etkinlikler ile hoşça vakit geçirdi. Atık malzemelerden materyaller tasarlayarak el becerilerini de geliştiren öğrenciler açık havada oyuna teşvik edilerek okul dışarıda gününü keyifli etkinlikler ile kutladı. Düzenlenen etkinlikte doğada buldukları yaprak ve dal parçaları ile kız çocuk ve erkek çocuk yapan öğrenciler takdir topladı.

HAYAL DÜNYASI

Oyunun çocuğun sadece dünyasını değil aynı zamanda kendini de tanıma ve keşfetme yolu olduğunu belirten Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, çocukların kendini en güzel ifade ettiği bir alan olan oyunun, onların gerçek dünyası ile hayal dünyası arasında en önemli köprüsü olduğuna dikkat çekti. Çocuk ile doğanın birbirine benzediğini belirten Kuba, “Eskiden oyunlar tamamen doğal ortamlarda, bahçede ve sokakta oynanırken şimdi daha çok kısıtlı alanlarda sanal ortamlarda oynanıyor” dedi.

ARAMIZDA BAĞ VAR

Çocukların doğada oynadıkları oyunun önemini belirten Kuba, “Doğa ile aramızda bir bağ vardır. Çocuk ile doğa birbirine benzer. İkisi de doğal yolla gelişir, serpilir ve var olur. Açık havada oynanan oyunlar çocukların dış dünyayı anlayıp, tanımalarına yardımcı olur. Sosyal becerilerin yanı sıra problem çözme ve akıl yürütme becerileri gelişir ve güçlenir. Enerjilerini boşaltıp rahatlamalarına yardımcı olur, çocukları daha mutlu kılar” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı