Fısıltı Gazetesi

Sarı mı, Çatalbaş mı haklı

Pazartesi günü yapılan Karasu Belediyesi Meclis Toplantısına Belediye Başkanı İshak Sarı’nın Mehmet Çatalbaş’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısına çok sert yanıt vermesi damga vurdu. Çatalbaş’ın katılmadığı toplantıda gıyabında yapmış olduğu sert eleştirilere Çatalbaş’ın suskun kalması siyasi çevrelerce dikkat çekti. Alınan bilgilere göre Çatalbaş’ın Kendisinin olmadığı bir toplantıda yapılan eleştirilere karşı donanımlı bilgi biriktirdiği ve yanıtını bir sonraki meclis toplantısında bölgelerle Sarı’ya vereceği öğrenildi. Başkan Sarı ile Çatalbaş’ın bu tür tartışmaları geçtiğimiz dönemin Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ile Ak Parti eski Meclis Üyesi Adem Filizfidanoğlu arasındaki tartışmaları anımsattı. Önümüzdeki günlerde kurt politikacı Mehmet Çatalbaş ile Avukat Başkan İshak Sarı arasında nasıl tartışmalar yaşanacağı kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

 

Vanspor’da gerginlik

Sakaryaspor-Vanspor maçı öncesinde tribünde fazla seyirci vardı. Hal böyle olunca maçın oynanmaması gündeme geldi. Tribünlere alınacak kişiler bir kez daha gözden geçirildi. Hal böyle olunca bazı Vansporlu isimlerin aslında akredite olmadıkları ortaya çıktı. Maç başlamadan Van’da yayın yapan internet siteleri konuyu sosyal medya paylaşımlarına döktü. Ancak gerginlik Sakaryasporlu yöneticilerin araya girmesi ile tatlıya bağlandı.

 

Sarı ceza aldı mı almadı mı

Geçtiğimiz hafta bazı haber sitelerinde Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın Karasu’da zamanın icra müdürü ile davasının sonuçlandığını, Başkan Sarı’nın evrakta sahtecilik, tehdit ve hakaretten yargılandığını, evrakta sahtecilik ve hakaretten beraat ettiğini ancak tehditten 5 ay hapis ceza aldığını yazdı. Haber, doğru da yersiz. Zira bu dava sonuçlanalı epey bir zaman oluyor. Sosyal medyada eski bir paylaşımı görünce yeni zanneden editör işgüzarlığı yani.

 

Vakalar düşüyor

Ramazan ayı ve bayramını kapsayan tam kapanmanın meyveleri toplanmaya başladı. Karasu’da vaka sayılarında hızlı bir düşüş yaşandı. Geçtiğimiz hafta Karasu Yalı Mahallesi’nde 10, Limandere, Kuyumcullu ve Çatalövez’de 4’er ev, Aziziye, Kuzuluk ve Subatağı’nda 3’er ev, Ardıçbeli ve İncilli’de 2’şer ev, Resüller, Paralı, Kabakoz, Darıçayırı ve Tuzla’da ise 1’er ev karantinaya alındı.

 

Ücretsiz dağıttılar

Karasu Pazar esnaflarından Mehmet ve Metin Bel kardeşler kendi tarlalarında ürettikleri ürünleri bedava dağıttı. Akşam saatlerinde ellerinde kalan ürünleri toplayıp geri götürmek yerine vatandaşa ücretsiz dağıtan Bel kardeşler, Karasu halkından da takdir topladı.

 

SEDAŞ engelleri kaldırdı

SEDAŞ, iletişimde engelleri kaldıran önemli bir adım attı. 10 Mayıs Engelliler Haftası’nın ilk günü itibarıyla, işaret dili uzmanı bir müşteri temsilcisi çağrı merkezinde göreve başladı. Engelsiz Çağrı Merkezi hizmeti kapsamında, işitme engelli vatandaşlar SEDAŞ web sitesindeki “Engelsiz İletişim için tıklayın” ikonu üzerinden gerekli bilgileri doldurup çağrı merkezinde işaret dili bilen müşteri temsilcisine bağlanarak görüntülü yapılacak görüşme sayesinde çağrı merkezi hizmetlerinden yararlanabilecek.