KARA: Krizi Büyütüyor!

Krediler doğru kullanılmalı

Ekonomik krizin etkilerini azaltmak için verilen düşük faizli kredilerin amacı dışında kullanıldığını tespit ettiklerini söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Krizi fırsata çevirenler kimin değirmenine su taşıdığında dikkat etmelidir” dedi.

Krizi büyütüyor

Devlet tarafından verilen kredilerin amacı dışında kullanıldığını söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz ile ilgili olarak devletimizin attığı adımlar vatandaş tarafından doğru değerlendirilmeli, üretime kanalize edilmelidir. Şahsi gözlemlerimize göre ekonominin iyileşmesi ve üretime katkı sağlanması amacı ile verilen krediler amacı dışında kullanılmaya başlanmıştır. Kredilerin verilme amacı dışında kullanılması ekonomik kriz değirmenine su taşıma manasına gelir. Kim düşük faiz ile kredi çekip dövize yatırım yapıyorsa krizin büyümesine yardımcı olmaktadır” dedi.

Vicdana yakışmaz

“Bu kişilerin doğru tespit edilmesi ve aldıkları krediyi üretim amacı doğrultusunda kullanmaları sağlanmalıdır” diyen Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Kara, “Yatırım veya istihdam sağlanması amacı ile verilen krediyi döviz, altın gibi kişisel yatırım argümanlarına yönlendirmek bu ülkemizin zor süreçten geçtiği şu dönemde hiçbir vicdan sahibine yakışmayacaktır” ifadesini kullandı.

Liderin sözüne dikkat edilmeli

“Lider Devlet Bahçeli Beyefendi’nin zincir süpermarketlerin araştırılması ile ilgili konuşması dikkatle takip edilmeli ve bir an önce gereği yapılmalıdır” diyen Başkan Kara, “Bugüne kadar Lider Devlet Bahçeli’nin önünü arkasını hesap etmeden konuştuğu, zaman içinde haklı çıkmadığı olmamıştır. Kaldı ki Lider’in açıklama yapmasının hemen ardından bazı market yetkilileri panik içeren açıklamalar yapmıştır. Bu bile Lider’in ne denli doğru bir noktaya işaret ettiğinin ispatı niteliğindedir. Önümüzdeki günlerde devletimizin büyüklüğü görüşecek ve herkes safını daha net belli etmek zorunda kalacaktır” diye konuştu.

100.Yıl Bütçesi

Meclis’te bütçe görüşmelerinin başladığını da sözlerine ekleyen Kara, “Bilindiği gibi Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz bu haftadan itibaren 12 gün kesintisiz devam edecek bütçe görüşmelerine başlayacaktır. Ülke ekonomisinin önümüzdeki bir yılının planlandığı bu sürecin bir başka önem arz ettiği de gözlerden kaçmamalıdır. Tasarlanan bütçe Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl Bütçesi olma özelliği taşıyacaktır. Umudumuz odur ki, sağlıklı işleyen ve Türkiye Yüzyılı’nın başladığı bir süreç olacak, bu bütçe ile Türkiye’nin Cumhuriyetin 100 yılı ve sonraki yılları hayırlı biçimde şekillenecektir ümidi taşıyoruz” şeklinde görüş belirtti.