KarasuSiyaset

Kara: Kimse seçmeni aldatmaya kalkmasın

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara basın açıklamasında bulunarak CHP’ye sert eleştiride bulundu. Kara, “CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, seçimi almaları durumda hdp’ye bakanlık verilmesinin doğal olacağını söylemiştir. Altılı Masa’nın kilit isminin hdp olduğunu ortaya koymuştur. Kimse seçmeni aldatmaya kalkmasın” dedi.

 

YEDİNCİ VE KİLİT İSİMLERİ

Haftalık olağan basın açıklamasında bulunan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, CHP’ye yüklendi. Kara, “Altılı Masa’nın gizli yönlendiricisinin hdp olduğu tarafımızca defalarca ifade edilmiş, karşı taraftan ise bu konu ile ilgili tatmin edici bir kabulleniş ya da reddediş gelmemiştir. Geride kalan hafta sonu bir televizyon programına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, seçimleri almaları durumunda hdp’ye bakanlık verilmesinin doğal olacağını söylemiştir. Şimdi soru şu, ‘hdp’ye hangi bakanlığı vermeyi düşünürsünüz? İçişleri Bakanlığı’nı mı, Milli Savunma Bakanlığı’nı mı, Maliye Bakanlığı’nı mı, Dışişleri Bakanlığı’nı mı?’ Bu durum açıkça Altılı Masa’nın yedinci ve kilit isminin hdp olduğunu ortaya koyduğunu bir kez daha ifade edelim. Kimse seçmeni aldatmaya kalkmasın. MHP yıllar öncesinden ittifakını da adayını da tespit etmiş ve bu yönde ilk günkü kararlılığı ile yürümektedir. Yürürken zikzak çizen iktidarda muktedir olamaz” diye belirtti.

 

ADAY BELLİ KARAR NET

Açıklamasına devam eden MHP’li Başkan Münir Ali Kara, “Bilindiği gibi Milliyetçi Hareket Partisi 18 Haziran 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi için ‘Aday belli karar net’ açık hava toplantılarına başlamıştır. Sivas’ta yapılan ilk açık hava buluşmasında Lider Devlet Bahçeli mesajlarını net olarak vermiş, Cumhur İttifakı’nın adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ve kararın net olduğu açıkça ifade edilmiştir. Bundan sonra da bu toplantılar devam edecek ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin kararlı duruşu dost düşman herkese gösterilecektir” şeklinde konuştu. Kara basın açıklamasını, “Bu hafta okulla tanışan minik öğrencilerimize ve tatilden dönen öğretmenlerimize başarılı bir eğitim dönemi temenni ediyorum. Evlatlarımızın okullarına yakın yerlerde araç kullanmak durumunda kalan sürücülerin çok daha dikkatli olmalarını öneriyorum” diyerek sonlandırdı.