GündemKarasuKocaaliSakarya

Kar-Genç Hindistan’daydı

Kar-Genç Hindistan’daydı

Karasu Gençlik Kulübü Avrupa Birliği Erasmus+ Projesi kapsamında Hindistan’a gitti.

“Gezegenimiz İçin Küçük Dokunuşlar (STOP)” proje ekibi üyeleri, DISHA International Foundation Trust Aurangabad’ın ev sahipliğinde Hindistan’ın Aurangabad kentinde düzenlenen seminer toplantısını gerçekleştirdi.

 

Toplantı yaptılar

Gezegenimize Küçük Dokunuşlar (STOP), Avrupa Birliği Erasmus+ Programı tarafından finanse edilen Yunanistan’dan Hellas for Us, Togo’dan AVES Togo, Hindistan’dan DISHA International Foundation Trust Aurangabad ve Uruguay’dan AUDELE  ortaklığıyla Türkiye’den Kargenç Kulübü tarafından koordine edilen gençlik alanında bir kapasite geliştirme projesi kapsamında Hindistan’da toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya projede yer alan tüm ortaklar katılım sağladı.

Ortak çalışma

Proje kapsamında gerçekleştirilen toplantı ile ilgili bilgi veren Kar-Genç Başkanı Ersel Aydın, “Her ortak, projenin ana çıktısı olacak iklim-enerji, iklim-geri dönüşüm, iklim-gaz, iklim-su ve iklim-orman konulu modül çalışmalarını gençlik çalışanları ve gençler için bir kılavuz olarak sundu. Tüm bu modül çalışmaları ortaklar arasında değerlendirildi ve tartışıldı,

– Sonraki yerel faaliyetlerin daha iyi uygulanması için tüm proje faaliyetleri değerlendirildi ve analiz edildi. Zenginleştirilmiş ve kalabalık hedef kitlelere ulaşmayı hedefleyerek sonraki yerel faaliyetler tanımlandı ve terminleri belirlendi” dedi.

Ev sahibi biziz

Hindistan, Uruguay ve Yunanistan’dan ekiplerin yer aldığı projenin ciddiyetle yürütüldüğünü söyleyen Kar-Genç Başkanı Ersel Aydın, “Projemizi titizlikle, farklı ülke ve kültürden öğrencilerle sürdürüyoruz. Her toplantımıza tüm ekiplerimiz tam kadro katılım sağlıyor. Bu şekilde  öğrencilerimiz hem projeyi gerçekleştiriyor hem de kültürlenme sağlanıyor. Projemizin bir sonraki toplantısı 4-5 Haziran tarihlerinde Sakarya’da olacak. Biz de proje ortaklarımızla kendi ev sahipliğimizde buluşmanın heyecanını yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

Hindistan’daki buluşmaya Kar-Genç ekibi de tam kadro katıldı.
Ersel Aydın bir sonraki toplantının Sakarya’da olacağını söyledi.
Hindistan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen proje, titizlikle yürütülüyor.