Kan ver sıhhat bul

 

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu Belediye Başkan yardımcıları İsmail Karakaş ve Hüdaverdi Ağun, Türk Kızılayı’nın kan bağış kampanyasına destek verdi. Kan bağışı çağrısında bulunan Başkan Sarı, “Kan ver sıhhat bul” dedi.

 

SARI ÇAĞRIDA BULUNDU

Türk Kızılay’ı Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi’nin koronavirüs salgını nedeniyle kan bağışının azaldığını ve stokların yarıya kadar düştüğünü açıklaması üzerine Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Karakaş ve Hüdaverdi Ağun, Türk Kızılayı’nın kan bağış kampanyasına destek verdi. Karasu halkına kan bağışı konusunda çağrıda bulunan Başkan Sarı, “Türk Kızılay’ı her Pazartesi Karasu Atatürk Bulvarı’nda halkımıza hizmet veriyor. Kovid-19 salgını sürecinde kan bağışlarında ciddi oranda düşüş yaşandığı belirtiliyor. Tüm halkımızı kan bağışına destek vermeye bekliyoruz. Kan verin sıhhat bulun” ifadelerini kullandı.

KANA İHTİYAÇ VAR

Karasu halkının desteklerini beklediklerini belirten Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, “Bir kan vererek bir can kurtarmak mümkün. Bu büyük nimeti insan olarak kullanmalı ve paylaşmanın güzelliğini yaşamalıyız. Kovid-19 salgınından dolayı hassas bir dönemden geçiyoruz. Kan bağışına en çok ihtiyaç olunduğu bir dönem. Herkesi kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Bağışta bulunan herkese teşekkür ederiz” dedi. Karasu halkını duyarlı olmaya davet eden Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Ağun ise, “Kan ver sıhhat bul sloganı ile belediye olarak bağışta bulunduk. Bu sloganla halkımızı kan vermeye davet ediyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.