Bir engel daha ortadan kalktı

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasını pazartesi günü ilçe binasında gerçekleştirdi. Kara, “Kuzey Marmara Otoyolu’nun büyük kısmı açıldı. Karasu’ya ulaşmak daha da kolaylaştı. Bu durum ile SUBÜ’nün Karasu’ya kurulmasının önündeki bir engel daha ortadan kalkmıştır” dedi.

 

YENİDEN DEĞERLENDİRİLMELİ

Pazartesi günü MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Başkan Kara, “Hafta sonu Kuzey Marmara Otoyolu’nun büyük bir kısmı açılmıştır. Bu şekilde artık Karasu’ya ulaşmak çok daha kolaylaştı. Bu durum Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Kampüsü’nün Karasu’ya kurulmasının önündeki bir engel daha ortadan kalkmıştır. Ancak fiyatlandırma konusunda Karasu’nun yeniden değerlendirilmesi gerektiği ortadadır” ifadelerini kullandı.

TEŞEKKÜR ETMEK GEREKİR

Adapazarı-Karasu arasındaki demiryolunun yapım işindeki usulsüzlük Sayıştay raporuna yansımıştır” diyen Kara, “Geçtiğimiz hafta konu gündeme bir kez daha getirilmiş ancak farklı bir detay da söz konusu olmuştur. Tartışmalarda zaten kendiliğinden çürümüş olan, Karasu’nun girişindeki ucube demiryolu ayağının kaldırılmasından dolayı Karasu Belediyesi’ne suçlama yöneltilmiştir. Karasu’nun girişine hançer gibi saplanan, zaman içinde çürüyen ve kullanılması mümkün olmayan bir yapıyı kaldıran Karasu Belediyesi’ne suçlamada bulunmak değil teşekkür etmek gerekir. Onca usulsüzlük içinde Belediye’nin yaptığı bu yıkım usulsüzlük olsa bile kamu yararınadır. İlçe menfaatinedir” dedi.

KADERİMİZ YARGIYA BAĞLI

Açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Karasu Belediyesi’nin bir önceki döneminden kaynaklanan durumlarla ilgili yargı süreci devam etmektedir. Bu işleyiş içinde 46 milyonluk ihale süreci olarak bilinen konunun çözümü Karasu’nun geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Bu konuda yargının bir an önce karar vermesi Karasu’nun borç yükünden kurtulması ya da borcu hak ediyorsa hakkaniyetle ödemesi açısından mühimdir. Yani biz bu borcu hak ediyorsak ödeyelim, eğer hak etmiyorsak ya da bir haksızlık varsa da yargı süreci tamamlansın ve bu borçtan kurtulalım. Kaderimiz yargı sürecinin sağlıklı sonuçlanmasına bağlı duruma geldi” şeklinde konuştu.

DUYARLI DAVRANILMALI

Başkan Kara, “Tüm dünyayı, ülkemizi, ilimiz ve ilçemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını devam etmektedir. Bu hal ortadayken aşı çalışmalarında da ciddi ilerleme kat edilmektedir. Gelinen noktada aşı çalışmaları uygulanmaya başlayacaktır. Aşıların ülke genelinde bedava olacağı açıklanmış olmasına rağmen spekülasyon peşinde olanlara itibar edilmemelidir” dedi. Kara, “Öte yandan koronavirüs salgını dolayısıyla pek çok can kaybı yaşanmakta, bu süreçten de en fazla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Cenaze İşleri Müdürlüğü zor günler geçirmektedir. Bu konuda yerel belediyelerimizin bu birime takviye yapması gerekebilir. Bu noktada da daha duyarlı davranılmasının gereği ortadadır” diye konuştu.

TAKİBATIMIZ DEVAM EDİYOR

Geride kalan hafta her ülkenin kendi 2021 yılı bütçeleri açıklanmıştır” diyen Başkan Kara, “Bu bütçeler arasında Yunanistan’ın silah harcaması dikkat çekicidir. Haddini bilmez, gücünden bir haber Yunan hükümeti beyhude bir gözdağı çabası içine girmektedir. Bilinmelidir ki Türkiye ne komşularının silahlanması ile korkacak ne de Mavi Vatan’dan vazgeçecek bir yapıda değildir” dedi. Başkan Kara, Orman İşletme Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konularındaki takibatlarının da sürdüğünü belirterek basın açıklamasını sonlandırdı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.