Karasu

Yavuzyiğit yargıya gidiyor

 

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, basın açıklamasında bulundu. Yavuzyiğit, “Basın ve yayın kuruluşlarında hakkımda çıkan haberle alakalı kimileri konuyu eksikte olsa olduğuna yakın yayınlarken kimileri de haberi saptırıp olumsuz algı oluşturma gayretine girmiştir. Bu konu hakkında yasal mercilere suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

 

DİLEKÇE REDDEDİLDİ

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, basın açıklamasında bulundu. Yavuzyiğit, “2013 yılında almış olduğumuz inşaat ruhsatı ile inşaatına başladığımız yapıyı ‘Görsel alanı kısıtlanıyor’ diye çeşitli mercilere şikayette bulunan şahsa inşaatın ruhsatlı ve ruhsata uygun yapıldığı gerek sözlü gerek yazılı olarak bildirilmişti. 2013 yılında ruhsatlanan, 2014 yılında ruhsata uygun tamamlanan, 2015 yılında iskanları alınan binanın halen 4 adet işyeri tapusu üzerime kayıtlı bulunmaktadır. 2016 yılında şikayetçi şahıs belediyeye vermiş olduğu dilekçeyi belediye ret etmesinden dolayı idare mahkemesine belediyeye karşı dilekçenin ret işleminin iptali diye dava açmış dava neticesinde mahkeme inşaatın ruhsatlı ve ruhsata uygun yapıldığı ile dilekçe işleminin reddinin iptaline karar vermiştir” ifadelerini kullandı.

SUÇ DUYURUSU

“Burada işlemin iptalinden hakkımda doğacak herhangi bir olumsuz durumda hukuki yollara başvuracağımı belirtmek isterim” diyen Başkan Yavuzyiğit, “Basın kuruluşlarının haberi olduğu gibi yazılı ve alakalı görselle yayınlama hakkı vardır. Fakat kişinin veya kişilerin özel, ticari ve siyasi itibarına suikast girişimi hakkı yoktur. Haber çarptırılıp maksadının dışında yalan bilgilerle ve yanlış algıya sebep vererek özel, ticari ve siyasi hayatıma saldıran Adapazarı Akşam Haberleri ve Karasu Hamle Gazetesi hakkında avukatım nezdinde yasal mercilere suç duyurusunda bulunacağımı beyan ederim” şeklinde açıklamada bulundu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir