Kadın insandır biz insanoğlu

 

Haftalık basın açıklamasının büyük bir kısmını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ayıran MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, açıklamasını Neşet Ertaş’ın “Kadınlar insandır biz insanoğlu” sözleri ile noktaladı.

 

KADININ ÖNEMİ

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık basın açıklamasını gerçekleştirdi. “Kadın bir toplumun temek taşıdır” diyen Başkan Kara, “Dinen de örf olarak da müstesna bir konumdadır. Dinimiz kadının önemini işaret eden pek çok ayet ve hadisi önümüze koymakta, şanlı Türk tarihi de kadınların birinci sınıf insan olduğu şerefli sayfalarla doludur. Neşet Ertaş’ın ifadesi ile ‘Kadın insandır. Biz insanoğlu!’ Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü şimdiden tebrik ederim” ifadelerini kullandı.

RİAYET EDİLMELİ

Açıklamasına koronavirüs ile devam eden Kara, “Sakarya kovid-19 salgınında en riskli iller arasındaki yerini koruyor. Bu durumda da Sakarya’nın yeni normal şartlara geçmesi ilk aşamada kolay görünmüyor. Şu aşamada Sakarya Valiliği tarafından başlatılan seferberliğe katılım sağlanması, vaka sayılarının en aza indirilmesi için gayret sarf edilmesi, gerekiyor. Özellikle uzunca bir süreden bu yana güçlük çeken hizmet sektörü esnafımızın bu buhran döneminden bir an önce kurtulması için her birimizin duyarlı davranması, konulan kurallara harfiyen riayet etmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

TAKİBE DEVAM

Basın açıklamasına devam eden MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Daha önce gündeme getirdiğimiz ve önemlerine işaret ettiğimiz konularla ilgili hassasiyetimiz ve takibimiz devam etmektedir. Başta Karasu Milli Eğitim’deki Şube Müdür Vekili ataması, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Kampüsü’nün Karasu’ya kurulması konuları olmak üzere dile getirdiğimiz tüm konulardaki hassasiyetimiz ilk günkü şekli ile devam etmektedir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.