Amacımız şov yapmak değil

 

Risk haritasında kırmızı renk ile çok riskli iller arasında yer alan Sakarya’nın normalleşme adımlarından faydalanması amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile Karasu’da denetimler sıkılaştırıldı. Güvenlik güçleri ve sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan denetimlere katılan Karasu Kaymakamı Helvacı, “Amacımız şov yapmak veya resim vermek değil” dedi.

 

HER GÜN DENETİM YAPILACAK

Türkiye’de yerinde karar dönemi ile birlikte oluşturulan risk hartasında kırmızı renkle çok riskli iller arasında yer alan Sakarya’nın normalleşme adımlarından faydalanamaması üzerine Karasu’nun giriş-çıkışlarında, sokak aralarında ve merkezinde denetimler sıkılaştırıldı. Karasu’da artan vaka sayılarının ile düğmeye basan Karasu Kaymakamlığı, Karasu’da her gün denetim yapılacağını belirtti.

UYARILARDA BULUNDU

Karasu Atatürk Bulvarı’nda ve Karasu Kurudere Mahallesi’nde yapılan denetimlere katılan Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Tevfik Altunel, Karasu İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol, Karasu İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin, sivil toplum kuruluşları, STK üyeleri ve mahalle muhtarları uyarılarda bulundu.

KURUDERE BAŞIMIZIN TACI

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile farkındalık oluşturmak amacıyla sivil toplum kuruluşları ve kurum amirleri ile denetimlerde bulunduklarını belirten Helvacı, “Karasu Kurudere Mahallesi’nde her geçen gün vaka sayılarının artması bizleri üzdü. 5 ev karantinaya alındı 7 kişi de pozitif. Kurudere başımızın tacı. Mahallelerde denetimlerde ve uyarılarda bulunduk. Temennimiz kısa sürede vaka sayılarının düşmesi” ifadelerini kullandı.

MAVİYE GEÇMEK İSTİYORUZ

Karasu’daki artan vaka sayılarının önüne geçmek amacı ile Karasu Kaymakamlığı öncülüğünde kurum amirlerinden oluşan denetim birimi kurulacağını belirten Helvacı, “Sakarya olarak kırmızıdan maviye geçmek istiyoruz. Maviye geçmek için tüm birimlerimiz ile sahadayız. Karasu’da 180 kişi pozitif. Güvenlik güçlerimiz ile bu vaka sayısını arttırmak için canla başla, gece gündüz demeden mücadele veriyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

FARKINDALIK OLUŞTURACAĞIZ

Karasu genelinde gerçekleştirilen denetimlerle ilgili farkındalık oluşturduklarını belirten Helvacı, “Amacımız şov yapmak veya emniyet güçleri ile bir araya gelerek resim vermek değil. Derdimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek de değil. Devletimizin ortaya koymuş olduğu kurallara rivayet edilmeli” dedi.

MOBESE’DEN TAKİP EDİLECEK

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile MOBESE üzerinden takiplerin başlanacağını belirten Karasu İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol, “MOBESE’ler denetimlerimizin bir parçası olacak. Güvenlik güçlerimizle denetimlerimizi sıkı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Karasu’nun geneli denetimlere uyuyor. Uymayan kişileri de duyarlılığa davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.