KarasuSiyaset

İsim gündemimizde yok

İsim gündemimizde yok

Gazetemizde yayınlanan “İspiroğlu: Adayımız Özdemir” başlıklı haberin ardından bir açıklama yapan Saadet Partisi Teşkilat Başkanı Murat Ali Aksoy, “Yapılan toplantıda sadece Mehmet İspiroğlu konuşmadı. Bizim görüşlerimize habere yer verilmemiş. Biz figüran gibi gösterilmişiz” dedi.

Sadece orada konuşmuyoruz

Mehmet Çatalbaş’ın davetlisi olarak katıldıkları toplantıda Mehmet İspiroğlu’nun Recep Özdemir ismini öne çıkardığını, kendilerinin karşı durmadığını ifade eden Saadet Partisi Teşkilat Başkanı Murat Ali Aksoy, “Biz sadece orada değil, her yerde bu konuyu konuşuyoruz. İsim üzerinden değil de ortak adaylık üzerinden gitmemiz gerektiğini söyledik. Bu isim Recep Özdemir olabilir de olmayabilir de. Bizim de görüştüğümüz siyasi partiler ve isimler var” diye konuştu.

Eksik verilmiş

Haberin veriliş şeklinin algı oluşturmaya müsait olduğunu da sözlerine ekleyen Aksoy, “Haberin veriliş şekline baktığımızda ise sanki o toplantıya katılan herkesin bu amaç ve isim için oraya toplandığı aldığı oluşuyor. Biz Recep Özdemir ismine olumsuz bakmıyoruz. Ancak eğer bu şekilde haber verilirse uzlaşı sağlanmış ve yeni isimlerle görüşülmesinin önü kesilmiş olur. Bu da durumun oldubittiye gelmesine yol açar” dedi.