Karasu

İspiroğlu: Ben sözümdeyim

İspiroğlu: Ben sözümdeyim

Geçtiğimiz hafta Mehmet Çatalbaş’ın ev sahipliğinde yapılan toplantıda 2024 Yerel Seçimleri için Karasu Belediye Başkan Adayı olarak Recep Özdemir ismini öne atan Karasu eski Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Ben sözümdeyim. Recep Özdemir, ortak aklın adayı olmalıdır” dedi.

Erken değil

Karasu’da ortak bir siyasi oluşum ile seçime gidilmesi gerektiğini söyleyen Karasu Belediyesi eski Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Mehmet Çatalbaş’ın davetlisi olarak katıldığımız program, siyasi olarak planlanmış değildi. Ancak bu kadar ismi bir arada bulduğumuzda bu konuyu da konuşmak istedik. İsmin zikredilmesi konusunda erken falan değil. Recep Özdemir ortak payda adayı olmalı. İsmin gizlenmesi ya da halktan isim saklanarak yola çıkılması sağlıklı sonuç vermez. Bu nedenle ismin netleşmesi yol alınması açısından önem arz ediyor” diye konuştu.

Başka öneri de olabilir

Karasu’da belediye başkanı olacak ismin, makamdan değer alan değil makama değer veren nitelikte olması gerektiğini ifade eden İspiroğlu, “Ben bir isim önerdim. Bu isimde değişiklik olabilir mi? Olabilir. Başka önerisi olan da varsa onu da tartışalım. Ama ne olursa olsun ismin netleşmesi lazım. Kısa süre sonra kazanabilecek partinin de belirlenmesi gerekir. Bu sayede erkenden yol alınacaktır. Seçmenin benimseyeceği, görüşlerini net bileceği bir ismi karşısında görmeli” ifadelerini kullandı.

Karasu’ya değer katmalı

Muhalefetin çıkaracağı ismin iktidara oy veren kesim tarafından da benimsenmesi gerektiğini söyleyen Mehmet İspiroğlu, “Ortak adayı olarak illa Recep Özdemir olacak diye bir kaide yok. Benim fikrim bu. Bunun dışında bir isim olsa da aynı birlik sağlanmalı. Ancak ben sözümdeyim. 2024 Yerel Seçimleri için Karasu Belediye Başkan Adayı olarak görmek istediğim isim Recep Özdemir. Bu ismi zikredeceğimden de Recep Hoca’nın haberi yoktu” şeklinde konuştu.