KarasuSiyaset

Karasu’da kimler aday olacak

Karasu’da kimler aday olacak

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için muhtarların hazırlıkları başladı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Karasu Belediye Başkanlığı, meclis üyeleri ve muhtarların belirleneceği seçimler için Karasu’nun bazı mahalle muhtarları tekrar aday olacaklarını belirtirken bazı mahalle muhtarları kesinlikle aday olmayacaklarını açıkladı. Dikkat çeken kısım ise bazı muhtarların hala karar verememiş olmasıydı.

20 mahalle tekrar aday

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Karasu Belediye Başkanlığı, meclis üyeleri ve muhtarların belirleneceği 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için muhtarların hazırlıkları başladı. Adatepe Mahalle Muhtarı Tuncay Tıkan, Akkum Mahalle Muhtarı Mustafa Sağır, Ardıçbeli Mahalle Muhtarı Celal İmamoğlu, Aziziye Mahalle Muhtarı Besim Ömer Cengiz, İncilli Mahalle Muhtarı Mehmet Zeki Avcı, Kabakoz Mahalle Muhtarı Mustafa Öztürk, Karanlıkdere Mahalle Muhtarı Yılmaz Koca, Karasu Mahalle Muhtarı Abdullah İngenç ve Kuzuluk Mahalle Muhtarı Temel Aslanbay tekrar aday olacağını açıkladı.

Durmak yok yola devam

Ayrıca Limandere Mahalle Muhtarı Sinan Erbaş, Manavpınarı Mahalle Muhtarı Ali Çakmak, Ortaköy Mahalle Muhtarı İsmet Turan, Paralı Mahalle Muhtarı Özcan Albayrak, Subatağı Mahalle Muhtarı Şaban Tutuş, Tepetarla Mahalle Muhtarı Hasan Tabiloğlu, Tuzla Mahalle Muhtarı Mehmet Ertürk, Yenidoğan Mahalle Muhtarı Osman Şahin, Yenimahalle Muhtarı Ali Beyaz, Yeşilköy Mahalle Muhtarı Eyüp Dinç ve Yuvalıdere Mahalle Muhtarı Adem İkiz’de durmak yok yola devam diyerek tekrar aday olacak.

Aday olmayacaklar

Aday olacakların yanı sıra Çatalövez Mahalle Muhtarı Kemal Gündoğdu, Kancalar Mahalle Muhtarı Alaaddin Köroğlu, Konacık Mahalle Muhtarı Mustafa Aslan, Kuyumcullu Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet ve Resuller Mahalle Muhtarı Yusuf Sağır ise tekrar aday olmayacaklarını açıkladı. Camitepe Mahalle Muhtarı Mustafa Tarı, Gölköprü Mahalle Muhtarı Ali Haldız, Kurumeşe Mahalle Muhtarı Kemalettin Zengin, Üçoluk Mahalle Muhtarı Erdal Kılıç ve Taşlıgeçit Mahalle Muhtarı Veysel Aksu karar vermeyen muhtarlar arasında yer aldı.

Kendi işlerine öncelik verecekler

Aday olmayacak muhtarlar arasında bulunan ve neden aday olmayacağını açıklayan Kancalar Mahalle Muhtarı Alaaddin Köroğlu, “5 senedir Karasu Belediyesi’nden hizmet alamadık. Tekrar aday olursak mahalle halkımıza ne diyeceğiz. Herhangi yapılmış bir şey yok, belediyeden hizmet görmedik, bu sebeple tekrar aday olmayacağım” şeklinde konuştu. Konacık Mahalle Muhtarı Mustafa Aslan, işlerinin yolunda oluğunu ve işlerine öncelik taşıyacağını açıklarken, aynı şekilde Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet’te, işlerine yoğunluk vereceğini belirtti.

 

Kurudere Muhtarı Hasan Emanet, “Aday olmayacağım” dedi.
Ortaköy Mahalle Muhtarı İsmet Turan, “Durmak yok yola devam” dedi.
Aziziye Mahalle Muhtarı Besim Ömer Cengiz, “Tekrar aday olacağım” dedi.
Tepetarla Mahalle Muhtarı Hasan Tabiloğlu, “Tekrar aday olacağım” dedi.
Yenidoğan Mahalle Muhtarı Osman Şahin, “Hizmetlerimiz devam edecek” dedi.
Yeşilköy Mahalle Muhtarı Eyüp Dinç, “Kısmet olursa tekrar adayız” dedi.
Paralı Mahalle Muhtarı Özcan Albayrak, “Muhtarlığa devam edeceğim” dedi.
Üçoluk Mahalle Muhtarı Erdal Kılıç, kararsız olduğunu belirtti.