Sakarya

İlk kitabı Kiraz Çiçekleri

 

Sakarya basınında uzun yıllar görev yaptıktan sonra emekliliğe ayrılarak anılarını kaleme alan Fatma Onay Sak’ın ilk kitabı “Kiraz Çiçekleri” raflarda yerini aldı.

 

DÜŞÜNCELERİNİ KALEME ALDI

Uzun yıllar Sakarya basınında muhabir olarak görev yapan Gazeteci Fatma Onay Sak, ilk kitabının yayınlamasının mutluluğunu yaşıyor. 1990 yılında gazeteciliğe başlayan Sak kitabında, 27 yıllık gazetecilik hayatında birçok olaylarla ve inançları gereği birçok olumsuzluklarla karşılaştığını, yaşadıklarına rağmen inançlarından taviz vermeden, evlendikten sonra da kızının sağlıklı büyümesi ve emeklilik hayatında duygu ve düşüncelerini şiir, roman, deneme ve hatıra alanlarını kaleme aldı.

SAK MUTLULUĞUNU PAYLAŞTI

Kiraz Çiçekleri isimli kitabı hakkında bilgi veren Sak, “Her insanın vazgeçilmezleri vardır. Ayrıca içinde, kıvılcım kıvılcım yanan hüzünleri, acıları ve mutlulukları da yaşatır. Bende aynı şekilde, içimde mutlulukları, sevinçleri, hüzünleri yaşatırım. Ve bu duyguları herkesle paylaşmayı seviyorum. Bu duygu ve düşüncelere yazmaya başladığım kitabın nihayet basıldı. Şimdi bunun mutluluğunu da güzel şehrimde paylaşmak istiyorum. Bu süre içinde bana destek olan yayın evine, editörüme, kitap kapağı tasarımı yapan kardeşlerime ve yanımda olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.