Arama kurtarma ekibi şart

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara yaptığı yazılı basın açıklamasında Karasu’ya bir an önce arama kurtarma timinin kurulması gerektiğini söyledi. Kara, “Karasu etrafı su kaynakları ile çevrili bir yerleşim yeridir. Bu yüzden suda boğulma ve kaybolma oranı yüksektir. Bu yüzden bölgede profesyonel arama kurtarma ekibi şarttır” dedi.

 

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Pazartesi günü MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, yazılı basın açıklamasında bulundu. Kara, “Önceki hafta Sakarya Nehri’nde kaybolan ve mübarek Cuma günü sudan cansız bedeni çıkarılan Emirhan Henden kardeşimizin acısını yüreğimizde hissettik. Ancak felaketlere üzülmekten önemli şeyler de vardır. Karasu etrafı su kaynakları ile çevrili bir yerleşim yeri. Bu su kaynaklarında yazın turistik amaçlı, kışın ise balıkçılık ve avcılık yapılmaktadır. Yani suda boğulma ve kaybolma vakalarının yaşanma potansiyeli oldukça yüksektir. Karasu’da kurulacak bir kurtarma ekibi yalnızca bu ilçenin değil, Akçakoca’dan Ağva’ya kadar olan sahil bandındaki tüm ilçelerin ihtiyaçlarına çok kısa sürede ulaşabilecektir. Jandarma Arama Kurtarma biriminin bir timinin Karasu’da konuşlandırılması veya Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bu amaçla faaliyet gösteren bir tim kurulması isabet olacaktır. Hayati önemdeki bu konunun özellikle takipçisi olacağımızın da bilinmesini isteriz” ifadelerini kullandı.

İLÇEDEKİ YOĞUNLUK

Karasu’nun yaz aylarında yaşadığı yoğunluğun zirve yaptığı günlere hızla yaklaşıyoruz” diyerek açıklamasına devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Mübarek Kurban Bayramı’nı idrak etmeye hazırlandığımız şu günlerde ilçedeki nüfus yoğunluğu, kamu görevi yapan personelin insanüstü gayret sarf etmesi gerekecektir. Karasu Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde bakılan hasta sayısı göz önüne alınmalı ve acilen Acil’e takviye yapılmalıdır. Ayrıca ilçede yaşanması muhtemel asayiş olaylarının önüne geçmek ve emniyet personelinin rahat çalışması ve vatandaşların kendini güvende hissetmesi adına gerekli tedbirler alınmalıdır. Bu noktada idarecilerin duyarlı olması ve düzenin sağlanması konusunu vatandaşın inisiyatifine veya çalışanların insanüstü gayret göstermesine bırakmaması gerekmektedir” diye belirtti.

ÜSTÜNDEN 5 YIL GEÇTİ

Basın açıklamasına şu sözlerle devam eden Başkan Kara, “15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişimi ve halk direnişinin üstünden 5 yıl geçti. Bu süreç içinde fetö terör örgütünün uyuyan hücreleri zaman zaman etkilerini göstermektedir. Ancak halkımız 2016’da gösterdiği duruş ve kararlılık tazeliğini korumaktadır. Bedeli kanla ödenmiş bu toprakların, ihanetle yıkılmayacağı 15 Temmuz’da net bir şekilde anlaşılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nde darbeler tarihi açılmamak üzere kapanmıştır. Türk halkı demokrasiye sahip çıkmıştır. Bu nedenle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanmaktadır. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, büyük Türk milletinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

İBRET ALINMALI

“Bölgesel Amatör Lig’de Karasuspor ile aynı grupta mücadele eden Hendekspor, profesyonel olan 3. Lig’e yükselmiştir” diyen Kara, “Sakarya’nın profesyonel liglerdeki takım sayısını ikiye çıkaran Hendekspor’u, yönetici, oyuncu ve taraftarlarını canı gönülden tebrik ediyorum. Ancak tabi içimiz de burkulmuyor değil. Aynı grupta yer aldığımız, Karasu’daki maçta da Hendek’teki maçta da kafa kafaya mücadele ettiğimiz Hendekspor’un yerinde Karasuspor da olabilirdi. Biz her hayal kurduğumuzda o işin nasıl olmayacağını anlatanlar Hendekspor’un başarısından ibret almalıdır. Hendekspor, taraftarı, yönetimi, sporcusu ve en önemlisi belediyesi ile el birliği içinde 3. Lig’e yükselmiştir. Artık Hendek de lig atlamış sayılacaktır. Karasu’nun da bir an önce bu birlikteliği yakalaması ve Karasu ilçesine lig atlatacak başarıları bize armağan etmesi en büyük beklentimiz olmalıdır” diye belirti.

YARA ALMASI AMAÇLANIYOR

Sözlerine ülke gündemini işgal eden bir başka konuyla devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Hafta sonu Diyarbakır’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretini farklı açıdan değerlendirmeye çalışan ve sanki açılım süreci yeniden başlıyormuş gibi bir hava estirmek isteyenler olduğunu görmekteyiz. Oysa ki Cumhurbaşkanımızın ifadelerinden net bir şekilde Kürt ile hdp ve pkk’yı ayırdığını görmek mümkündür. Cumhurbaşkanımızın ifadelerini kendi meşrebince değerlendirmeye kalkıp, Ak Parti ile MHP’nin arasını açmayı ve ülkenin bekasının teminatı konumunda olan Cumhur İttifakı’nın yara almasını amaçlayanlar, kendini darı ambarında gören aç tavuklara benzemektedir” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.