KocaaliSiyaset

İlçe divan toplantısı yapıldı

 

Saadet Partisi Kocaali İlçe Teşkilatı’nın ilçenin genel sorumlarının gündeme getirilmesi amacıyla düzenlediği ilçe divan toplantısı geçtiğimiz Cuma günü ilçe teşkilat binasında gerçekleştirildi. Tarımdan turizme, ekonomiden nüfus potansiyeline kadar birçok konu masaya yatırıldı.

 

MAHALLE ZİYARETLERİ

Saadet Partisi Kocaali İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği olağan İlçe Divan toplantısı geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Kocaali’nin genel durumu ve öncelikli sorunları gündeme getirildi. Toplantıya İl Başkanı Hasan Zengin, İlçe Müfettişi Osman Mert ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ve mahalle temsilcilerinin yanı sıra bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları esnaf, vatandaşlar ve partililer katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Azem Emanet ilçe başkanlığınca yapılan çalışma kapsamında hazırlanan raporlar üzerinden bilgilendirme yaptı. Fındık piyasası, fındık rekoltesi, bahçe yolları, elektrik sorunları, sahil kesimi için yapılması gereken yol çalışmaları, hayvan besicilerinin sorunları, nüfus azalması ve göç sorunu, turizm projeleri, Maden Deresi ve Çamdağı gibi yerlerin turizme kazandırılması anlamındaki projeler, sanayileşme adımları ve genel yatırımlar gibi birçok konuda açıklamada bulunan başkan Emanet Saadet Partisi’nin ilçeyi ve insanı etkileyen tüm sorunların yakı takipçisi olduklarını ve bunu her fırsatta gündeme getirdiklerini belirtti. Başkan Emanet ayrıca ‘Benim İlçe Benim Mahallem Projesi’ kapsamında mahalle ziyaretlerinin düzenli olarak devam ettiğini söyledi.

 

GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Toplantıda söz alan İlçe Müfettişi Osman Mert ise kalkınmanın temelinde, kaynakların adil paylaşımı ve temiz siyasetin yattığını belirterek Saadet Partisi teşkilatlarının hazır olduğunu ifade etti. Merhum Başkan Necmettin Erbakan’ın ve dönemin siyasetçilerinin anekdotlarında alıntılar yapan Mert “Daha önce yaptık, nasıl yapıldığını biliyoruz. İnşallah yine yapacağız” şeklinde konuştu. Toplantının kapanış konuşmasını yapan Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin ise tarımsal üretimin gerekliliğine vurgu yaptı. Konuşmasını fındık odaklı tarım destekleri üzerinden yürüten ve kendisinin de Hendekli bir fındık üreticisi olduğunu belirten Başkan Zengin özellikle fındık odaklı olmak üzere tarımsal desteklemelerin gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Alan bazlı destek yerine üretim bazlı destekleme yapılması gerektiğini vurgulayan Zengin “Bizde arazinin durumuna veya üreticinin azmine bakılmaksızın saha üzerinden destekleme yapılıyor. Bu zaten mevcut hayat şartları karşısında yeterli olmuyor. Ve büyük bir bölümü yok olup gidiyor. Biz bunun alan yerine, rekolte ve verim bazında artış oranında verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Üreticiyi daha fazla çalışmaya ve üretmeye teşvik edecek şekilde yeniden gözden geçirilmesi ve düzenlenmesi lazım” diye konuştu.