EğitimKarasu

Eğitimciler özveriyle çalışıyor

 

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Karasu Sezi Eratik Ortaokulu ve Zübeyde Hanım Anaokulu’nda öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. 8.sınıf öğrencilerine Nehir projesi hakkında bilgi veren Savaşçı, öğrencilerin her konuda başarılı olması için tüm eğitimcilerin özveriyle çalıştığını da belirtti. Savaşçı, ayrıca yapımı devam eden iki okulda da inceleme yaptı.

 

NEHİR PROJESİNİN ÖNEMİ

İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Salı günü Karasu’ya geldi. Savaşçı, Karasu’daki yapımı devam eden okulların inşaat alanlarını gezerek inceleme yaptı. Ziyaretinde Müdür Savaşçı’ya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ozan Özkaya ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Arduç, Özel Büro Sorumlusu Betül Fatma Gökhan’da eşlik etti. Karasu Sezi Eratik Ortaokulu’nu da ziyaret eden Savaşçı, 8. sınıf öğrencilerine Nehir (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik) projesinin öneminden bahsetti. Savaşçı, 24 Şubat tarihinde yeni bir izleme sınavının yapılacağını da söyledi. Öğrenciler ile birlikte Nehir projesinin yer aldığı ekran üzerinde uygulama yapan Müdür Savaşçı, veri takip sistemi üzerinden sınav sonuçlarının raporlandığı ekrana giriş yaparak bilgi verdi.

 

MİNİKLERİN ETKİNLİĞİNE KATILDI

Çok önemli bir yazılıma sahip olan projede eksik konuların takibinin mümkün olduğunu belirten Müdür Savaşçı, öğrencilerin her konuda başarılı olması için tüm eğitimcilerin özveriyle çalıştığını da belirtti. Öğretmen ve öğrencilere kitap hediye eden Müdür Savaşçı, çalışmalarından dolayı okul idaresine ve öğretmenlere teşekkür etti. Ardından ise Zübeyde Hanım Anaokulu’nu da ziyaret eden Savaşçı, miniklerin parmak oyununa ve etkinliklerine katıldı. Müdür Savaşçı’ya iki minik öğrenci İstiklal Marşını okuyarak çiçek takdim etti. Savaşçı, öğretmenler ile sohbet ederek ihtiyaç ve taleplerini sordu. Okul idaresine çalışmalarından dolayı teşekkür ederek okul ziyaretini tamamladı. Okul ziyaretlerinden sonra Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı’yı ziyaret eden Savaşçı, ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı. Bahar Kaya