Karasu

İlaçlama mevsimi geldi

İlaçlama mevsimi geldi

Karasu ve Kocaali’de resmi olarak faaliyette bulunma hakkına sahip Karasu İlaçlama Sahibi Mücahit Yalazı, havaların ısınması ile birlikte sinek, böcek ve haşerelerde artış meydana geldiğini ifade ederek, vatandaşların ilaçlamalarını bir an önce yaptırmaları gerektiğini söyledi.

Popülasyon artışı
Havaların ısınması ile birlikte sinek, böcek ve haşere popülasyonunda yükselme meydana geldiğini ifade eden Karasu İlaçlama Sahibi Mücahit Yalazı, “Ev ve bahçelerin ilaçlanması için en uygun dönemde bulunuyoruz. Haşere popülasyonunun arttığı şu günlerde bu ilaçlamaların yapılması, popülasyonun daha da artmasının önüne geçecek ve ilerleyen zaman dilimlerinde bu hayvanların daha da artmasına engel olacaktır” dedi.
Sertifika önemli
Ev ve bahçelerini ilaçlatmak isteyen vatandaşların kendi sağlıklarını tehlikeye atmamak adına bilinçli ilaçlamada bulunmalarının da önemli olduğunu dile getiren Yalazı, “İlaçlama işi bilinçsiz ellerde insan ve çevre sağlığını tehdit edebilir. Bunun için sertifika sahibi ve bilinçli kişiler tarafından ilaçlama yapılması gerekiyor” ifadelerini kulandı.

 

“İlaçlama için en uygun dönem”