Karasu

İki personel çıkarıldı

 

Karasu Belediye Meclisi’nde BBP’li Mehmet Çatalbaş, Belediye Başkanı İshak Sarı’ya, “Bazı personellerinizin bakır kablo sattığını biliyor musunuz” diye sordu. Sarı, olaydan sonradan haberi olduğunu söyledi ve iki kişinin iş akdine son verdiklerini ifade etti.

 

SONRADAN HABERİM OLDU

Karasu Belediye Meclisi Ağustos Ayı Toplantısı’nda gündem dışı söz alan BBP’li Mehmet Çatalbaş, bazı belediye çalışanlarının antikron kablolardan çıkan bakırları hurdacılara sattığını ve bu paranın da belediye kasasına gitmediğini söyledi. Belediye Başkanı İshak Sarı da konudan sonradan haberi olduğunu ve anında müdahale ettiğini ifade etti. Sarı, “En karşı olduğum işler. Olaydan sonradan haberim oldu. Hemen müdahil oldum. İki personelin iş akdine son verdik. Soruşturmayı da sürdürüyoruz” dedi.

MİLLİ DAMAT MESELESİ

Çatalbaş ayrıca konuşmasında kendisi hakkında suç duyurusunda bulunulan bir konuyu da meclis gündemine taşıdı. Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan’a “Milli damat” demiş olmasından dolayı kendisi hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu hatırlatan Çatalbaş konuşmasında kovuşturmaya yer olmadığına ilişkin belgeyi gösterdi. Başkan İshak Sarı ise, adaletin kişiden kişiye farklılık gösterdiğini, aynı tabirin karar vericilere karşı kullanılması durumunda konunun suç kapsamında değerlendirileceğini söyledi.