İki okulun ihalesi yapıldı

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, deprem güçlendirme projesi kapsamında Karasu’da yıkılan üç okuldan ikisi için TOKİ tarafından ihale yapıldığını belirtti. Turhan, “Yapılacak olan iki okulun biri lise olacak, diğeri ise o günkü şartlara göre belirlenecek” dedi.

 

1,5 yılda teslim

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu’da yıkılan üç okuldan ikisi için TOKİ tarafından ihale yapıldığını belirtti. Turhan, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan okullarda güçlendirme projesi kapsamında 2020 yılı başında Karasu’da yıkılan üç okuldan ikisinin yapımına yönelik ihale gerçekleştirilmişti. İhale, 9 Aralık Çarşamba günü Sakarya’da yapıldı. İhale kapsamında Sakarya genelinde yapılacak olan dokuz okuldan ikisi Karasu’da. İhaleleri yapılan okullar bir buçuk yıl içerisinde teslim edilecek” diye konuştu.

Biri belli değil

Turhan, “Okullardan ilki 16 derslikli Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi olacak. İkinci okul ise 24 derslikli temel eğitim binası olacak ve o günkü şartlara göre ilkokul veya ortaokul olarak belirlenecek. İmam hatip lisesi binası, yıkılan mevcut lisemizin Kabakoz Mahallesi’ndeki yerine yapılacak. Temel eğitim binası ise, Aziziye Mahallesi’nde yıkılan eski hastane binasının yerine yapılacak. Lisenin adının aynı kalması planlanıyor. İlkokul veya ortaokul olacak binaya ise henüz isim belirlenmedi” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.