Karasu

Fısıltı Gazetesi

Ciğer neden tükendi

Geride kalan hafta Karasu’daki kasaplarda ciğer bulmak mümkün olmadı. Televizyonda yayınlanan bir programda ciğerin çeşitli şekillerde değerlendirilmesi ile iştahı kabaran Karasulular kasapların yolunu tuttu. Bir anda neye uğradığını şaşıran kasaplar da ilgi karşısında şaşkına döndü. Kısa süre sonunda olayın televizyonda yayınlanan bir yarışma programından kaynaklandığı ortaya çıktı.

 

Bayraktar’ın ticari zekası

Fiskobirlik’i borç batağında devraldıktan sonra pek çok cesur girişimde bulunan Başkan Lütfi Bayraktar sıklıkla eleştirilerin hedefinde yer aldı. Özellikle zincir market açması konusunda çok eleştirilen Bayraktar cesur adımlar atmaya devam etti. Bayraktar bir yandan kurumun borçlarını öderken diğer yandan gayrimenkullerine de sahip çıktı. Son olarak geçtiğimiz hafta içinde şeker ilavesiz fındık ezmesini de yeni bir ürün olarak piyasaya sürdü. Bayraktar’ın Fiskobirlik’in imajını çok daha iyi yerlere getirmesi, üreticinin kurumunun marka değerini de yükseltecek gibi.

 

Yeni personel kriteri

Karasu Belediyesi’ne sözleşmeli personel alımı ilçe gündemini işgal etmeye başladı. Kamuoyunda alınacak personelin sayısından öte isimlerin de belli olduğu iddiası bir süredir dolaşıyor. Alım yapılırken uygulanacak olan kriterin ne olacağı ise belirsizliğini koruyor. Bu konuda pek çok kişinin talebi olabileceği de konuşuluyor. Bakalım belediye yönetimi bu konuda nasıl bir yol izleyecek.

 

Cenaze İşleri’nde yoğunluk

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’ne bağlı olan Kuzey Mezarlık Müdürlüğü artan cenazelerden dolayı zor günler geçiriyor. Ekip üyelerinden 4 kişinin koronavirüse yakalanması işlerin daha da zorlaşmasına neden oldu. Sakarya Büyükşehir’in diğer ilçelerde de personel eksikliği yaşamasından dolayı Kuzey’e takviye yapması çok kolay görünmüyor. Büyükşehir’in bu noktada yerel belediyelerden destek istemesi gündemde.

 

Fen lisesi işbirliği

Karasu’ya bir fen lisesi kazandırılması için hazırlıklar devam ediyor. Eğer Karasu arsa hariç olmak üzere fen lisesi yapım işinin yarısını karşılamayı taahhüt ederse ilçeye bir fen lisesi yapılacak. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı bu bağlamda işadamlarını davet ediyor ve destek istiyor. Fen lisesinin toplam maliyeti 14 milyon lira olarak öngörülüyor. Bunun 7 milyon lirası Karasu tarafından taahhüt edilirse proje hayata geçirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir