KarasuSiyaset

Hesap niye kapatıldı

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, geçtiğimiz hafta gündeme taşıdığı Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Müdür Vekili Adem Arslan ile ilgili konunun takipçisi olduklarını belirtti. Kara, “Açıklamamızın ardından bahsi geçen hesap kapatılmıştır. Ancak hesaba ilişkin görsel ve video görüntüleri elimizde mevcuttur” dedi.

 

GÖRSELLER ELİMİZDE MEVCUT

Haftalık olağan basın açıklamasında bulunan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, geçtiğimiz hafta gündeme taşıdığı Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Müdür Vekili Adem Arslan ile ilgili konunun takipçisi olduklarını belirtti. Kara, “Bahsi geçen isim bizi aramış ve @ademarslan86 kullanıcı isimli hesabın kendisine ait olmadığını ifade etmiştir. Ardından da konuyu yargıya taşıyacağını söylemiştir. Aynı konuşma içinde ise ‘Ne olmuş yani. İki tane beğeni yaptıysak vatan haini miyiz’ sözlerini kullanmıştır. Ardından bahsi geçen hesaptaki beğeniler ve paylaşımlar hızlıca kaldırılmış son olarak da hesap kapatılmıştır. Ancak hesaba ilişkin görsel ve video görüntüleri elimizde mevcuttur” dedi.

 

KABUL EDİLEMEZ

Bu görsel ve video Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişlere teslim edilmiş, süreç il ve ilçe teşkilatımızın takibine alınmıştır” diyen Başkan Kara, “Bu süreç içinde tarafsız kalan siyasi partiler veya beğenileri meşrulaştırma amacında olanları da hayretle takip ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hapishanesinde bulunan Selahattin Demirtaş’ın ‘siyasi rehine’ olarak değerlendirildiği bir paylaşımın beğenilmesi masum değildir, izah edilebilir değildir, kabullenilebilir hiç değildir. Şehit ismini taşıyan bir okulda görev yapan kişiler hiç olmazsa şehide saygı göstermelidir” ifadelerini kullandı.

 

SAMİMİYETSİZ TAVIRLAR

Basın açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışma halen devam etmektedir. Türkiye’nin çatışmaların sona ermesi konusundaki samimi gayreti, bölgesinde ve tüm dünyada sergilediği net tutum, ülkemizin güvenirliğini teyit etmektedir. Şu aşamada sözü ile yaptıkları tutarlı olan tek ülke Türkiye’dir. Batı ülkelerinin samimiyetsiz tavırları, sadece Ukrayna’da değil Suriye ve Filistin’de de görülmektedir. Bu tavırlar ne ilk kez ne de son kez karşımıza çıkmıştır. Öte yandan bu çatışmalar ilçemizi de yakından ilgilendirmektedir” sözlerini kullandı.

 

PANİK PROVASI

Ülkemizde çıkacak krizden medet uman, ‘Tencere tava sesinin yıkamayacağı hükümet yoktur’ felsefesini şiar edinen muhalefet partileri ellerini ovuşturmaya başlamıştır” diyen Başkan Münir Ali Kara, “Ülkemizde yağ sıkıntısı olacağına ilişkin sorumsuz açıklamaların ardından vatandaş panikle marketlere saldırmış, sıvı yağlar tükenme noktasına gelmiştir. Bu durum bir panik provasıdır. Açıklama talihsiz olsa da manipüle edildiği de gözlerden kaçmamalıdır. Bunun ötesinde gün içinde birden fazla marketlerde fiyatların güncellendiği iddia edilmektedir. Bu durumun ‘serbest piyasa koşulları’ içinde değerlendirilmesi mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

 

DİKKATLE TAKİP EDİLMELİ

Başkan Kara, “Bu durumun halk arasındaki ismi ‘fırsattan istifade’, hukuktaki karşılığı ise ‘gabindir.’ Malı aldığınız fiyat belli, satmanız gereken fiyat belli iken gün içinde fişlere de yansıyan fiyat değişiklikleri dikkatle takip edilmelidir. Gerekirse market fişleri incelenmeli, gabin yapan esnafa ruhsat iptalleri adaletle verilmelidir. Unutulmamalıdır ki zalime merhamet mazluma ihanettir” dedi. Kara, “Pazar günü yapılan Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde başkanlığı kazanan Cihan Emre ve ekibini tebrik ederim. Esnafımızın demokratik bir şekilde, kırgınlık olmadan tamamladığı seçimin tüm ilçelere örnek olmasını temenni ediyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.