Karasu

Hediye tercihi çiçekten yana

Hediye tercihi çiçekten yana

Anneler Günü’ne sayılı zaman kala hediye arayışları da başladı. İlk akla gelen hediyelerden olan çiçekler ve çiçek fiyatları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Konu hakkında bilgi veren Karasu Cihan Altunkaya Çiçekçilik İşletmecisi Cihan Altunkaya, Anneler Günü’nde yoğun çalıştıklarını ve insanların çiçek almayı çoğunlukla tercih ettiklerini söyledi.

Yoğun oluyor

Anneler Günü’nün yaklaşmasıyla hediye arayışlarının başladığını ve insanların çoğunlukla çiçek almayı tercih ettiklerini söyleyen Cihan Altunkaya Çiçekçilik İşletmecisi Cihan Altunkaya, “İşimizde en yoğun gün Anneler Günü çünkü çoğunluğun bir annesi bir teyzesi var. Yani bu günde hediye verebileceği bir tanıdığı illaki oluyor” dedi. Altunkaya saksı çiçeklerinin daha kalıcı olmasından dolayı, buket çiçeklerden daha çok tercih edildiğini ekledi.

Hizmet vereceğiz

Bu Anneler Günü’nün seçimle aynı güne denk geldiğini buna rağmen hizmete açık olacaklarını ve müşterilerine hizmet vermekten memnuniyet duyacaklarını söyleyen Altunkaya, “İnsanlar seçimden ötürü şehir değiştirip kıymetli annelerinin yanında olamayabilirler ancak çiçek ulaştırmak günümüzde kolay ve yaygın olan bir hediye tercihi. Biz de bu yüzden müşterilerimizin isteklerine ve seçeneklerine uygun hediyeleri sevdiklerine ulaştırmaktan mutluluk duyacağız” diye konuştu.

Fiyat aralığı

Kalıcı olması açısından tercih edilen saksı çiçeklerinin yanında aranjmanların da aynı şekilde rağbet gördüğünü belirten Altunkaya, fiyatlar hakkında da bilgi verdi. Altunkaya, “Saksı çiçeklerinde en çok orkideler tercih ediliyor. Orkide fiyatları 300 ile 500 TL arasında değişiyor. Buket çiçeklerimiz 200 TL’den başlıyor çiçeğin türüne ve cinsine göre değişiklik gösteriyor. Aranjmanlar kişiye özel şekilde, karşı tarafın tercihine bağlı olarak hazırlanıyor. Onlar da minimum 300 TL ile 1000 TL arasında fiyatlarda değişiklik gösteriyor” dedi.

 

Altunkaya, saksı çiçeklerinin daha çok rağbet gördüğünü ekledi.