Haziran Meclisi yapıldı

 

Karasu Belediyesi Haziran Ayı Meclisine Çatalbaş ile Sarı arasındaki tartışma damga vurdu. Mehmet Çatalbaş’ın basın açıklaması ile başlayan ardından İshak Sarı’nın geçen ayki mecliste konuşması ile tırmanan gerilim Çatalbaş ile Sarı’nın karşılaştığı ilk mecliste de en dikkat çekici konuydu.

 

ÇITAYI YÜKSELTİYORSUNUZ

Toplantı öncesinde gündemdışı söz alan CHP’li Şakir Şen, “Kanal projesini Sakarya Nehri ve Küçükboğaz Gölü arasını birleştirecek şekilde uzatalım” dedi. Belediye Başkanı İshak Sarı da, “Hocam her defasında daha maliyetli şeyler istiyorsunuz. Çıtayı yükseltiyorsunuz. Bizim bir atımlık barutumuz var” dedi. CHP’li Mustafa İngenç de projenin finansmanının belediye bütçesine dokunmadan karşılanmasının mümkün olduğunu bununla ilgili çalışmalar yapılması gerektiğini dile getirdi.

GERİLİM BAŞLADI

Gündem dışı söz alan BBP’li Mehmet Çatalbaş da bir önceki toplantıya günü ve saati takip edemediği için katılamadığını ifade ederek, “Geçtiğimiz ay 45 dakikanızı bana ayırmışsınız. Kravattan takım elbiseden adamlıktan bahsetmişsiniz. Söylediğiniz sözleri size iade ediyorum. 41 yıllık vergi mükellefiyim. Şimdiye kadar hiçbir vergi affı, sicil affı gibi aftan da yararlanmadım. Basın açıklamamda size veya başkasına hakaret etmedim. Sizinle ya da bir başkası ile şahsi sorunum yok” ifadelerini kullandı.

CEZALAR GERİ ÖDENECEK Mİ

Evleri camdan olanlar başkasının evine taş atmasın” diyen Çatalbaş, “2840 kişiye ceza kesilmiş. Bu cezalar haksız yere. Bunları geri ödemeyi düşünüyor musunuz” diye sordu. Çatalbaş açıklamasının devamında, yemekli toplantıların ve Kirazlı’ya giden betonun faturasını cebinden ödediğini de dile getirdi. Çatalbaş ayrıca, işten çıkarılan 60 kişinin yerine kimlerin işe alındığının da ifade edilmesi gerektiğini söyledi. Yeşil alandan çıkarılan parselle ilgili bir yargı ya da meclis kararının bulunup bulunmadığının da netlik kazanmadığını ifade eden Çatalbaş, böyle bir karar varsa açıklanmasını da talep etti.

SÖZLERİM YÖNLENDİRİLDİ

Çatalbaş’ın ardından söz alan Belediye Başkanı İshak Sarı, geçen mecliste dile getirdiği Çatalbaşlarla ilgili konunun genelleme haline getirildiğini, amacının aslında bu olmadığını söyledi. Başkan Sarı Çatalbaşlar Derneği tarafından yapılan açıklamaya da atıfta bulunarak, “Benim açıklamalarım kasten yönlendirilmiş. Benim tüm Çatalbaşları kast eden bir açıklamam yok. Benim açıklamalarımın muhatabı Mehmet Çatalbaş’tır. Benim kendisi ile de bir husumetim yok Karasu’daki Çatalbaşlar ile bir husumetim de yok” dedi.

SAMİMİ OLDUĞUNUZU DÜŞÜNMÜYORUM

Çatalbaş’ın iddiasını ispatlamak durumunda olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Sarı, “Buradan daire müdürlerine söylüyorum. O yeşil alanla ilgili ne şekilde bilgi belge varsa Çatalbaş’a verin. Benim döneminde yeşil alanları ve hazine alanlarını korumakla geçti ömrüm. Bu konuda yanımızda olacaksanız şu 5000’liklerde çıkarılan cayırtıda yanımızda dursaydınız. Samimi olduğunuzu düşünmüyorum” dedi.

AÇIKLAMALARINIZA DİKKAT EDİN

Bundan sonra yapılacak açıklamalarınıza dikkat edin” diyen Sarı, “Kelimelerinizi ve başka şeylerinizi seçerek söyleyin. Aksi takdirde bundan sonra cevap vermeyeceğim. Savcılığa direk iftira ve hakaretten suç duyurusunda bulunacağım. Ben eski belediye başkanları tavrında siyaset yapmıyorum. Alnım ak. Dolayısıyla karnımı ağırtacak bir şey yok. O konuda da rahatım. Rahat olduğum için de size her türlü cevabı verebilirim” dedi. Sarı sözlerine “Boş tenekeden çok ses çıkar” diyerek son verdi.