Haydi, kandırmaca oynayalım

 

10 Eylül Cuma günü Karasuspor için kara gün olurken maalesef aynı gün Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Sayın İsmail Karakaş için, “haydi kandırmaca oynayalım” der gibi basın açıklaması olmuş, diğer gazeteci arkadaşlarımıza ve kardeşlerimize.

Ben gidemedim ama gazetemizde stajyer olarak çalışan kardeşimiz Tuğçe Erdem yaklaşık 55 dakikalık ses kaydı ile ofise geldi. O ses kaydının hepsini dinlemedim ama açıklamayı metin olarak gördüm, tamamen okudum… Sonuç olarak anladığım tek şey başkanın ağzından çıkan tek cümle “haydi gel kandırmaca oynayalım” olmuş. Ben aynen öyle anladım! Başka izahı da yok bana göre…

Sevgili Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, yapmış olduğun açıklama, hem Karasuspor’a hem de Karasu’muza hakaret gibi. Bak öncelikle belirteyim bu kulüp için bedel ödeyenler var, bu kulüp için çoluğunun çocuğunun rızkının son kuruşuna, son damlasına kadar harcayan başkanlarımız oldu. Sana buradan isimleri yazmaya kalksam zannetmiyorum ki okumak için çaba sarf etmezsin. Bugüne kadar Karasuspor forması giyen ne cefakar abilerimiz geldi geçti… Ölenleri rahmetle anıyorum ve mekanları cennet olsun diyorum. Ama halen yaşayıp sağ kalan, bedel ödeyenlerin ismini söylesem belki de o basın açıklamasını keşke yapmasaydım dersin. Demesine dersinde oku yaydan da sen çıkardın zaten! Yaptığın açıklamanın ardından 13 Eylül Pazartesi günü Karasuspor Taraftarlar Derneği’nden protesto yürüyüşü ile basın açıklaması geldi. Gerçi sizler belediye olarak Karasuspor gerçeğini kabullenmiş olsa idiniz bu hafta bunların hiç biri yaşanmamış olacaktı. Evet, Karasu Belediyesi şöyle bir bakın etrafınıza… Diğer ilçe belediyeleri dört elle sarılmış, ilçelerinde faaliyet gösteren futbol takımlarının maddi ve manevi olarak yanındalar. Ya siz! Tam aksine ekonomik nedenleri öne sürerek yardımcı olamayacağınızı söylediniz. Kısaca Karasuspor, Belediye’nin kurbanı oldu. Kısaca sevgili başkan yardımcım basın açıklamanız bana göre kandırmacalık oynayalımın dışında bir açıklama değil. Gelelim şimdi ne olacak mevzusuna… Birincisi Karasuspor bu sezon hiç maç ve futbol oynamadan küme düşecek. İkincisi 2022-2023 futbol sezonunda süper amatörde şampiyon olsa bile bir üst lige şampiyon yükselemeyecek. Üçüncüsü sizlerin sayesinde yine bir ilk yaşayarak Sakarya futbolunda itibar kaybı yaşayacak. Dördüncüsü ise sizi ne Karasuspor taraftarı nede 13 Eylül Pazartesi 2021 günü yaşanan tarih, asla af etmeyecek.

Şen ve esen kalın…