EğitimKarasu

2000 öğrenciye yemek hizmeti

 

Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Canan Erol, döner sermaye işletmesi kapsamında, yiyecek üretim atölyesinde hazırlanan yemeklerin 2000 öğrenciye dağıtımının yapılacağını açıkladı. Erol, yemek dağıtımının İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 7 lise ve 14 ilköğretim okuluna yapılacağı bilgisini de verdi.

 

TAŞIMALI ÖĞRENCİLER

Yemek hizmetinin, Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yiyecek-içecek hizmetleri alanı öğretmenleri, öğrencileri ve usta öğreticileriyle birlikte yapılacağını söyleyen Okul Müdürü Canan Erol, yaklaşık 2000 öğrenciye bu hizmetin verileceğini belirtti. Erol, “Hayırsever vatandaşımız Avni Tarakçıoğlu tarafından yapılan yemek imalat binamızda hazırlanılan yemekleri 7 lise ve 14 ilköğretim okulunun taşımalı öğrencilerine dağıtacağız” dedi. Müdür Erol ayrıca ay sonunda Sakarya Üniversitesi’ne bağlı Karasu, Kocaali, Ferizli ve Kaynarca Yüksek Okulları’nda öğrenim gören öğrencilere de yemek hizmeti verileceği bilgisini de açıklamalarına ekledi.

HAYIRLI OLSUN

Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yemek üretimine başladık. Artık tüm okullarımıza yemek bu atölyede üretilecek. Ayrıca Karasu, Kocaali, Kaynarca ve Ferizli’deki üniversite yemeklerini de buradan çıkaracağız. Yemek atölyesinin inşaatını yapan Avni Tarakçıoğlu abimize, Okul Müdürümüz Canan Erol ve tüm ekibine yürekten teşekkür ederim. İlçemiz çok büyük bir imkana daha kavuştu çok şükür. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Tuğçe Erdem