Özverili personel özverili hizmet

 

Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Celalettin Akyol, yaz döneminde nüfusu zaman zaman 1 milyona ulaşan ilçede hastanede gerçekleştirilen sağlık hizmetleriyle ilgili bilgi verdi. Akyol, ayrıca bu süreçte ilçede sağlık hizmetlerinin aksatılmadan devam etmesine katkıda bulunan hastane personeline özverili çalışmalarında dolayı teşekkür etti.

 

YAPILAN HİZMETLER PAYLAŞILDI

Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Celalettin Akyol, yaz döneminde yoğun nüfus artışı yaşanan ilçede, 1 Mayıs ile 1 Eylül 2021 tarihleri arasında hastanede verilen hizmetlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalar doğrultusunda, tedavi edilen hastaların sayısını belirten Celalettin Akyol, “Acil servis kliniğimize ayaktan 112 acil servis ile 83 bin 5 kişi başvurmuş ve muayene edilmiştir. Polikliniklere ayaktan 52 bin 90 kişi başvurmuştur. Bu hastaların 782 tanesi hastanemizde yataklı servislerimizde yatarak tedavi görürken diğerleri ayakta tedavi edilmiştir” şeklinde konuştu.

ÖZVERİLİ ÇALIŞMAYA DEVAM

4 aylık süreçte yapılan cerrahi müdahaleler ve evde sağlık hizmetleriyle ilgili de bilgi veren Celalettin Akyol, “Hastanede 4 ayda 437 ameliyat ve bin 577 küçük cerrahi müdahale gerçekleştirildi. Bunun yanında 912 hastaya evde sağlık hizmeti ile hizmet verildi” dedi. 28 Mayıs 2021 tarihinde hizmete başlayan BT (bilgisayarlı tomografi) cihazının, bu güne kadar 5 bin 908 çekim yaptığını da belirten Akyol, tüm hastane personeline pandemi dönemindeki özverili çalışmalarından ötürü teşekkürlerini iletti ve “Karasu halkına en iyi hizmeti ulaştırmak adına çalışmalarımıza daha da özverili bir şekilde devam edeceğiz “ ifadelerini kullandı. Tuğçe Erdem