Karasu

Tatilciler ve esnaf mağdur

 

Karasu sahilde ATM bulunmamasından dolayı tatilcilerin ve esnafın mağduriyet yaşadığını söyleyen işletmeci Murat Karadağoğlu, “Her gün yüzlerce kişi bu konuda bizlere şikayette bulunuyor” dedi.

 

SIKINTI YARATIYOR

Her sene, yaz sezonunda milyonlarca tatilcinin uğrak noktası olan Karasu Sahili’nde ATM bulunmamasından dolayı yaşanan mağduriyete, en kısa sürede bir çözüm bulunması gerektiğini söyleyen Damak Dondurma İşletmecisi Murat Karadağoğlu, kendisi gibi sahilde işletmecilik yapan diğer esnafların da bu konuda sıkıntı yaşadığını belirtti. Karadağoğlu konu hakkında, “Sahilde ATM olmaması vatandaşları zor duruma sokuyor ve bir ATM’nin dahi olmaması utanç konusu. Alışveriş yapmak isteyen kişilerden hem banka hem de esnaf komisyon alıyor. Yazık değil mi bu insanların paralarına” ifadelerini kullandı.

GÖRMEZDEN GELİNMEMELİ

Bu konuda oluşan mağduriyetin, Karasu gibi gözde bir tatil beldesinde yaşanmasının önüne geçilmesi gerektiğini belirten Murat Karadağoğlu, ATM soran kişileri Karasu’nun merkezine yolladıklarını ve özellikle tatilcilerin zor anlar yaşadığını söyledi. Karadağoğlu, “Birçok kişi bizlere gelerek kart çekip nakip para almayı teklif ediyor. Bu gibi tekliflerle karşı karşıya kalmaktan yorulduk artık. ATM olduğu takdirde böyle bir sorunla karşı karşıya kalmayacağız. Hem Karasu’ya gelen tatilciler rahat bir nefes alacak hem de bizler rahat rahat müşterilerimizi karşılayacağız” dedi ve bu sorunun görmezden gelinmemesi gerektiğini ekledi. Tuğçe Erdem