Eğitim

Hasret bitti

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, 2021-2022 eğitim öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Turhan, “2019 yılı Mart ayından bugüne çoğunlukla uzaktan eğitim ile devam eden süreç, yaz tatili sonrasında yüz yüze eğitimle yeniden başlamıştır. Ülkemizin yarınlarını emanet edeceğimiz gençlerimiz ve çocuklarımız ile okullarımızın arasındaki hasret artık bitti” dedi.

 

HAYIRLI OLSUN

2021-2020 eğitim öğretim yılı nedeniyle Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan bir mesaj yayınladı. Turhan, “2019 yılı Mart ayından bugüne çoğunlukla uzaktan eğitim ile devam eden süreç, yaz tatili sonrasında anasınıflarımız ve birinci sınıf öğrencilerimiz için uyum eğitimleri kapsamında 1-3 Eylül tarihleri arasında yüz yüze eğitimle tamamlanmıştır. 6 Eylül itibariyle de tüm eğitim kademelerinde yüz yüze eğitime başlamanın heyecanını ve mutluluğunu sizlerle birlikte bende yaşıyorum. Öncelikle yeni bir heyecanla başlayan 2021-2022 eğitim öğretim yılının ülkemiz, çocuklarımız, eğitim camiamız, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

YOĞUN ÇALIŞMA

Ülkemizin yarınlarını emanet edeceğimiz gençlerimiz ve çocuklarımız ile okullarımızın arasındaki hasret artık bitti” diyen Müdür Çetin Turhan, “Onları yeniden eğitim ortamlarında görmek, okullarımızda çocuk seslerini duymak, velilerimiz kadar bizleri de son derece heyecanlandırıyor. Yüz yüze eğitimin devamlılığını sağlamak hem de geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı mekanlarda eğitimlerini sürdürmelerini sağlamak için teknik donanımlarla kovid-19 salgın tedbirleri kapsamında yoğun bir çalışma okullarımızda sürdürülmektedir” diye belirtti.

SİZLERE İNANIYORUM

Müdür Turhan, “Büyük bir özveri ile kutsal görevlerini icra eden saygıdeğer öğretmenlerimizin rehberliğinde eğitimin tüm bileşenlerinin el birliği içerisinde hareket edeceklerine ve velilerimizin de üzerlerine düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getirme gayreti içerisinde olacaklarına yürekten inanıyorum. Bugünümüzü ve yarınlarımızı imar ederek daha müreffeh kılmak adına sevgiyle, merhametle ve fedakarlıkla hep birlikte yürüttüğümüz çalışmalar ve emek çok değerlidir. Eğitim, her şartta, her zaman, hayatımızda öncelikli bir yere sahiptir. Hiç şüphesiz öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde eğitim öğretime devam etmesi siz değerli velilerimiz ve okullarımızın gayretleriyle doğrudan bağlantılıdır.  Mutlu çocuklar güçlü Türkiye için yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.