Siyaset

Sevincimiz kursağımızda kalmasın

 

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması dolayısıyla bir açıklama yayınlayan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Koronavirüs bitmiş değil. Tedbirleri elden bırakmayalım, sevincimiz kursağımızda kalmasın” dedi.

 

KIYMETİ BİLİNMELİ

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nda Karasu’da 11 bin 396 öğrencinin ders başı yaptığını hatırlatan Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Geride kalan yıl öğrencilerimiz pek çok teknik güçlük yaşayarak uzaktan eğitim almak zorunda kaldı. Derslerin yüz yüze eğitim kadar verimli olmasının mümkün olmadığı bu sürecin yeniden yaşanmaması adına bugünlerin kıymeti bilinmeli” ifadelerini kullandı.

VELİ SORUMLU

Eğitim öğretim yılının sorunsuz geçmesi noktasında velilere büyük sorumluluk düştüğünü de sözlerine ekleyen MHP İlçe Başkanı Kara, “Öncelikle velilerimizin aşılarını yaptırmaları gerekiyor. Sonrasında çocuklarımızı virüs konusunda tedbirli davranmaya alıştırmalıyız. Maske, mesafe ve özellikle temizlik kurallarına harfiyen uymalıyız. Virüs alacağımız önlemlerden güçlü değil. Ancak aymazlığa ya da rehavete düşersek eski günlere geri dönmemiz de mümkün olabilir. Bu durumun ana sorumluluğu da velilerimizin üstündedir” dedi.