EğitimKarasu

11 bin 396 öğrenci ders başı yaptı

 

Geçtiğimiz yıl koronavirüs gölgesinde geçen eğitim-öğretim yılı sürecinin ardından yüz yüze eğitim için pazartesi günü ilk ders zili çaldı. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu’da toplam 11 bin 396 öğrenci ders başı yaptığını belirtti.

 

SIRALAR DOLDU

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı ortak karar ile pazartesi günü yüz yüze eğitim için ilk ders zili çaldı. Okullarda uyum haftası programı kapsamında geçtiğimiz hafta minik öğrenciler okulları ile buluşmuştu. Haftanın ilk günü itibariyle yeni eğitim-öğretim yılına tüm öğrenciler adım attı. Karasu’da okulöncesinde 866, ilkokulda 3753, ortaokulda 3367, lisede ise 3410 öğrenci çalan zilin ardından ders başı yaparak sıraları doldurdu. 2021-2022 eğitim-öğretim yılında ise Karasu’da 849 öğretmen eğitim vereceği açıklandı.

BAŞARILAR DİLEDİ

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Uzun bir sürenin ardından okullarımız koronavirüs tedbirleri kapsamında yeniden başladı. Velilerimizden ve öğrencilerimizden ricamız okul içinde ve dışında belirlenen kurallara uymalarıdır. Bu yıl ki temennimiz ise okullarımızın kapanmadan eğitimlerine devam etmeleri yönünde” dedi. “En az çocuklar kadar bizlerde bu yıl için heyecanlıyız” diyen Müdür Turhan, “Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarı dolu bir yıl diliyorum” ifadelerini kullandı.