Karasu

Hafızlara belgeleri verildi

 

Hafızlık sınavında başarı gösteren Karasu Merkez Erkek Kur’an Kursu ve Kız Kur’an Kursu öğrencilerine belgeleri düzenlenen törende verildi.

 

BELGE ALMAYA HAK KAZANDILAR

Başarılı çalışmaları ile Karasu’nun gözbebeği olmaya devam eden Karasu İlçe Müftülüğü’ne bağlı Karasu Merkez Erkek Kur’an Kursu ve Kız Kur’an Kursu öğrencileri hafızlık sınavında büyük bir başarı elde ederek hafızlık belgelerini almaya hak kazandı. Merkez Erkek Kur’an Kursu’nda düzenlenen belge törenine Karasu İlçe Müftüsü Bektaş Günay, Karasu Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi Sabri Aslanbay ve Karasu İlçe Müftülüğü din görevlileri katıldı.

HAFIZLIKLARINI TAMAMLADILAR

Öğrencileri tebrik ederek belgelerini takdim eden Karasu İlçe Müftüsü Bektaş Günay, “Çocuklarımız ilmek ilmek dokuyarak hafızlıklarını tamamladılar. Hafız olmak ve hafızlığı devam ettirmekte çok önemli. Bu münasebeti ile çocuklarımızın hafızlıklarını koruması için kurslarımız devam edecek. Hafızlık belgesini alan öğrencilerimizi Hz. Ömer ve Hz. Ebubekir peygamberlerimize benzetiyoruz. Onlar peygamberimizin ilk hafızlarıydı. Hafızlık müessesesi ilelebet kıyamete kadar devam edecektir. Biz çevremizdeki kardeşlerimizden çocuklarını bu kursumuza yönlendirmelerini istirham ediyoruz” dedi.

EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak öğrencilere eğitim verilmeye devam ettiğini belirten Merkez Erkek Kur’an Kursu Müdürü İlhami Ulusoy, “Pandemi döneminde öğrencilerimizin yüzde 40’lık bir bölümü online olarak derslerimize devam etmektedir. Kur’an muhafızlarının, yetiştiği yerler hiç şüphesiz Kur’an kurslarıdır. Hamd olsun bizim de ilçemizde Kur’an muhafızlarının yetiştiği bir müessesemiz var. Neslimizden Kur’an muhafızı hafızı kelam, sadaka-i cariye olarak yetişmesini istediğiniz evlatlarınızı, torunlarınızı bu güzide Kur’an kursumuza kaydetmenizi temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

KAYITLAR BAŞLADI

Eski Karasu İmam Hatip Lisesi yanı Kabakoz Mahallesi 810 sokakta bulunan Merkez Erkek Kur’an Kursu’nun yatılı olduğunu belirten Ulusoy, “Kur’an kursumuzda yeni dönem için şimdiden ön kayıt işlemleri başlamıştır. Bulunduğumuz yerlerde, çevremizde, eşimizin, dostumuzun, akrabalarımızın, çocuklarından 4. sınıfı bu yıl bitirecek olan öğrencilerimizi kursumuza yönlendirmenizi bekliyoruz. Müracaatların ve taleplerin çok olması durumunda yeni dönem başlamadan önce mülakat sınavı yapılacaktır. Bu konuda azami gayret ve desteklerinizi bekliyoruz. Bizlere destekte bulunan vatandaşlarımıza ve Karasu İlçe Müftülüğümüze teşekkür ederim” dedi. Gülcan Elmalı