Köşe Yazıları

Güzel hayaller yarım kalmaz

Güzel hayaller yarım kalmaz

 

Metropolde yaşayan insanın emekli olunca genel olarak tek bir hayali oluyor çokça duymuşuzdur.

Hani bu hayali kulağımızda resmen fısıldar adeta. Bir sahil kasabasında yerleşmek ve orda ölene dek yaşamak.

Bu durum bizim için farklılık gösterebilir, şöyle aslında biz emekliliğimiz için böyle bir hayal kurma gibi bir durum içerisinde olacağız desem de geçersiz bir söylem olur.

Zaten bu hayalin başkentinde doğduk ve büyüdük nasip olursa yaşayacağız.

Hani Moğolların güzel bir şarkısı var ‘bir şey yapmalı’ buradan mı ilham aldım bilmiyorum ama bir şey yapmalıyız Karasu için.

Kenara çekilmenin kenarda durmanın hiç bir anlamı ve gayesi olamaz STK olarak birçok alanda hizmet edilebilir ilçemizde.

Bugün kurduğumuz güzel hayalleri bizler gerçekleştirmeliyiz, bizler harekete geçmeliyiz, bizler ortak bir noktada buluşmalıyız, bizler el ele vermeliyiz, bizler kenetlenmeliyiz.

Denize çıkan balıkçı gibi vira bismillah demeliyiz, kavgadan gürültüden ve bir birimizi çekiştirmeden bu anlattıklarıma konsantre olma şansımız sıfır tabii ki de onu biliyorum.

Nasıl olacak nerden başlayalım bilmiyorum ama yukarda dediğim gibi vira bismillah dememiz lazım hem de acil kodu ile.

Bu ilçenin değer sahibi fikir sahibi entelektüel kişilik sahibi insanları ilçemiz için ortak bir noktada buluşmalıdırlar. Hayatımızdan o kadar değerli değersiz insanlar girdi veya çıktı kimisi güzel anılar hatıralar bıraktı, kimisi anılacak tek bir anı bile bırakamadı buda nasip sonuçta.

Bu anlattıklarıma ilave olarak 1989 yılında İstanbul’da çekimlerine başlanan ve 15 sezon yayınlanan, bizimkiler dizisi ülkece çok sevilmişti.

Her yaşantı sınıfına göre rollerin paylaşıldığı diziyi ben hala ara arada olsa seyretmekteyim günümüzün şuan ki sosyal sorunlarını ve komşuluk ilişkilerine iyi bir ışık tuttuğunu düşünüyorum. Ama şu bir gerçek İlçemiz için bir takım çalışmalar yapmak veya yapılacak çalışmalara katkı sağlamak için bizimkiler dizisi karakterlerini canlandırmaya veya oynamaya gerek yok.

Kendinize iyi bakın mutlu kalın.