Gün boyu eğlendiler

 

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nda tedbirler eşliğinde kutlandı. Öğretmenler tarafından özenle hazırlanan yarışmalar, ders saatlerinde çocuklara oynatıldı.

 

23 NİSAN COŞKUSU

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nda koronavirüsle mücadele kapsamında etkinlik düzenlendi. Ders saatleri içerisinde düzenlenen etkinlikte, öğretmenler tarafından özenle hazırlanan yarışmalarda minik öğrenciler kıyasıya yarıştı. Ders saatleri içerisinde düzenlenen etkinliklerde öğretmenler tarafından öğrencilere özel düzenlenen yarışmalarda unutulmaz anlar yaşadı. Yarışmanın sonunda ise miniklere balon ve pamuk şeker ikramında bulunuldu.

 

ÖZEL ŞARTLARDA KUTLANDI

Pandemi kuralları çerçevesinde 23 Nisan Bayramını büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirten Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, “Çocuklarımızın bayramını bu yıl özel şartlar içinde kutladık. Düzenlenen etkinliklerle eğlenceli zamanlar geçirdiler. Amacımız bugünlerde çok ihtiyaç duyduğumuz sosyal motivasyona olumlu bir katkı sağlamaktı. TBMM’nin 100. kuruluş yılını, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının bayramını kutluyorum. Milli tarihimizin en önemli günü 23 Nisan 1920’nin hatırasını dünyanın tüm çocuklarına bayram olarak hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli mücadelemizin ölümsüz kahramanlarını saygıyla anıyorum” dedi. Gülcan Elmalı