Karasu

Gezegenimiz için küçük dokunuşlar

Kargenç Kulübü kıtalar arası iklim çalışmasına öncülük ediliyor. Erasmus+ gençlik alanında kapasite geliştirme destekleri kapsamında koordine edilen “Gezegenimiz için küçük dokunuşlar stop” adlı projesinin ilk toplantısı Selanik’te gerçekleştirildi.

 

İLK TOPLANTI SELANİK’TE

Erasmus+ gençlik alanında kapasite geliştirme destekleri kapsamında koordine edilen “Gezegenimiz için küçük dokunuşlar stop” adlı projesinin ilk toplantısı Selanik’te gerçekleştirildi. Toplantı ile ilgili bilgi veren Kargenç Kulübü Başkanı Ersel Aydın, “Türkiye (Kargenç kulüp), Yunanistan (Hellas For Us), Uruguay (Audele), Togo (Aves Togo) ve Hindistan’dan (Disha) organizasyonlarının yer aldığı projemizin anket analizleri, modül değerlendirmeleri ve 6 aylık bültenlerin içeriklerini tartıştık” dedi.

 

TARİHLER KONUŞULDU

Kargenç Kulübü Başkanı Ersel Aydın, “Projemizde iklim değişikliğine karşı sivil toplumdan bir katkı vermek için farklı başlıklarda konuyu ele alacağız. Bu başlıklar, su ve iklim, karbon ve iklim, ormanlar ve iklim, geri dönüşüm ve iklim, enerji ve iklimdir. Her ülkenin bir başlıkta çalışacağı modül proje sonunda gençler ve okullar için önemli bir kaynak olacaktır” dedi. Aydın, Selanik’te projenin gelecek planlaması hakkında da olası tarihlerin konuşulduğunu ifade etti.

 

TÜRKİYE’DE TAMAMLANACAK

Projemiz Mayıs ayında Uruguay’da yapılacak olan eğitim kursu ile devam edecek” diyen Başkan Aydın, “Eğitim kursunda 5 ortağın hazırladığı modül bölümleri bir araya getirilerek uygulanmasına yönelik test çalışmaları yapılacak. Kurs aynı zamanda Ağustos ayında Togo’da yapılacak olan gençlik değişimi faaliyetinin de bir hazırlığı olacak. Projemiz Ekim’de Hindistan ve Kasım’da Türkiye’de yapılacak konferanslar ile tamamlanacaktır” açıklamasında bulundu.