Geleceğe ipotek konuluyor

 

Sakarya CHP İl Başkanı Ecevit Keleş gazetemize ziyarette bulundu. Keleş, “Halkın ortak değerlerine uygun projeleri destekliyoruz. Ancak halkın mallarının satılmasına da geleceğinin esir alınmasına da müsaade etmeyiz” dedi.

 

KAÇA SATTINIZ

Karasu Belediyesi’nin borçlarına karşın 142 taşınmazın vergi dairesi ve SGK’ya devredilmesi ile ilgili kamuoyunun tatmin olmadığını ifade eden Keleş, “Bu taşınmazların gerçek değerinin belirlenmesi önemli. Değerinin altında giden her taşınmaz vatandaşın geleceğinden çalmak olur. Kaldı ki bu kadar taşınmazın elden çıkarılması, elden çıkarılan malların kamunun ortak kullandığı yerler olması da dikkatten kaçmamalıdır” ifadelerini kullandı.

GELECEĞE İPOTEK

Karasu’daki 46 milyon liralık kredinin zamana yayılmasının ilçenin geleceğine ipotek koyduğunu da sözlerine ekleyen Keleş, “Kredi alınırken meclisten onay alınıyor ancak süreç uzatılıp ekstradan borç yükü artırılırken bilgi verilip konu geçiştiriliyor. Karasu’nun birkaç yıl içinde tamamlanacak olan borcu katlanarak 2040 yılına kadar ödenecek hale getiriliyor. Bunun karşılığında da Meclis’ten onay alınmaya gerek duyulmuyor. Bu konuda sessiz mi kalalım” diye konuştu.