Gündem

Fısıltı Gazetesi

Çatalbaş’ın manevrası

Karasu Belediye Meclisi’nde Mustafa İngenç ile İshak Sarı arasındaki diyalog geçen hafta Karasu kulislerinde konuşulan ana konuydu. Ancak Sarı ve İngenç kadar konuşulan Mehmet Çatalbaş’ın eleştirisi de vardı. Kendisine ikinci defa söz vermeyecek olan Başkan İshak Sarı’dan söz almaya kararlı olan Çatalbaş, Sarı’nın sözünü keserken, “Sayın başkan! Cami ve okul önlerini asfaltlamanız gayet güzel ve takdir edilesi” dedikten sonra meydana gelen sessizlikten istifade ederek, “Ama belediye meclis üyeleri sizin babanızın uşağı değil! Onları çocuk azarlar gibi azarlayamazsınız” dedi. Çatalbaş’ın bir anda frekans değiştirmesi, sözü aldıktan sonra bambaşka konudan bahsetmesi Karasu’da pek çok ortamda espri konusu oldu.

 

Keleş’in ilgisi

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Karasu’daki gelişmelerle yakından ilgileniyor. Son olarak geçen Meclis’te yaşananlar ile ilgili görüş beyan eden Keleş, “İshak Sarı döneminde Karasu Belediyesi’nin sigorta ödemesi yapıp yapmadığını merak ediyoruz. Sürekli geçmiş dönemden bahsedenler, geçmişte de belediyeyi yönettiklerini unutmamalıdır” ifadelerini kullandı.

 

18 yıl öncesine döndü

2003 yılında Tunceli’nin Mazgirt ilçesinde şehit olan Serkan Sağır’ın katili geçtiğimiz Salı günü Hatay’da güvenlik güçleri tarafından sağ olarak ele geçirildi. 18 yıl sonra suçunu itiraf eden terörist tutuklanarak cezaevine gönderildi. Karasulu Serkan Sağır’ın babası Yusuf Sağır 18 yıl önce yaşadıkları acının tazelendiğini belirtti. Serkan Sağır ile aynı saldırıda şehit olan Kayserili Emir Urhan’ın ailesi ile telefonda görüşen Baba Sağır ilk günkü gibi yine taziye telefonları aldıklarını söyledi.

 

Ülkücüler, Kınık’a doydu

“Ali Ayşe’yi seviyor” parçası dillere pelesenk olan Ülkücü Sanatçı Ali Kınık, önceki hafta Hendek’e gelmesinin ardından geçtiğimiz hafta sonu da Geyve’ye gelmesi Ülkücüleri ziyadesi ile memnun etti. Genel Merkez Sanatçısı İlyas Öztürk ile Ali Kınık, bir ay içinde iki kez Sakarya’ya geldi. Kınık ve Öztürk’ün konserlerine Karasu ve Kocaali Ülkü Ocakları da yoğun katılım sağladı.

 

Karasu Kalesi’ne ziyaret

Sakarya Vali Yardımcısı Selda Dural ve Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, Karasu Kalesi ve Karavan alanı için Karasu’ya gelerek incelemede bulundular. İshak Sarı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Sakarya Vali Yardımcısı Sayın Selda Dural ve Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Süleyman Acar’ı Karasu Kalesi ve Karavan turizm alanı incelemeleri için İlçe Kaymakamı Sayın Dr. Ahmet Naci Helvacı ile birlikte ağırladık. Karasu Kalesinin gün yüzüne çıkarılması ve turizme kazandırılmasının ilçemize büyük katkı sağlayacağı düşüncesindeyiz. Bir diğer inceleme ise karavan turizmi ile ilgiliydi. Doğada tatil yapmayı sevenler için kamp ve karavan olmazsa olmazdır. Bu iki önemli projenin en kısa zamanda ilçemize kazandırılacağı kanaatindeyim” dedi.